Błąd sterownika DC DCS810 leadshine

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
zbigsm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 09 sie 2005, 23:44
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Błąd sterownika DC DCS810 leadshine

#1

Post napisał: zbigsm » 24 kwie 2016, 10:46

Podłączam sterownik do serwa DC o parametrach 40V, 5A, 4000 obr./min., rezystancja uzwojenia 1,3 oma.
Podłączam zasilanie 35V i po włączeniu zasilania otrzymuję na sterowniku błąd "overcurrent", prąd jest za duży, dioda miga raz na 5 sekund. To jest zrozumiałe, przekraczam dopuszczalne 20A.
Próbując dalej, obniżam napięcie do 20V, sterownik wykrywa pozycję, pracuje enkoder, oś serwa jest "twarda". Mocne zakręcenie osią zrywa pozycje, wtedy zaczyna migać błąd trzy razy LED.
Tylko że w instrukcji obsługi do sterownika nie ma błędu nr 3, jest jedno, dwa, cztery, pięć błysków diodą.
I teraz dwa pytania - co to jest za błąd?
Oraz czy ewentualne przewinięcie uzwojeń silnika umożliwi wykorzystanie go do DCS810?
Zwiększenie rezystancji uzwojenia zmniejszyło by prąd pracy.
Próbuję od tej strony rozwiązać problem, bo serwa są mechanicznie częścią większej całości, przeróbka na inne byłaby pracochłonna.


Pozdrawiam - Zbyszek z BB

Tagi:


Autor tematu
zbigsm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 09 sie 2005, 23:44
Lokalizacja: BB
Kontakt:

#2

Post napisał: zbigsm » 17 maja 2016, 19:29

Ponieważ nie można już edytować postu, dopiszę się do istniejącego.
W dalszym ciągu walczę z sterownikami DCS810. Dzięki pomocy kolegi z forum zmieniłem stare serwa na większe, pozostał problem tuningu - dopasowania sterownika.
Firma Leadshine wypuściła program ProTuner, niestety komputer nie łączy się po kablu RS232 ze sterownikiem. Kabel mam oryginalny, dostarczany ze sterownikiem.
Gdzieś na rosyjskim forum doczytałem się, że kable mają zamieniony RX z TX, próbowałem również pozamieniać i nic. Żadnej łączności ze sterownikiem.
Podłączam kabel bezpośrednio do kompa z RS-em, jak również przez przejściówkę USB-RS232.
Bez wejścia w ustawienia parametrów nie ustawię tych serw.
Potrzebuję również haseł do wejścia w opcje Tuning i Loop.
Pozdrawiam - Zbyszek z BB

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”