dobór silnika krokowego do 7025fg

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
psioter5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:12
Lokalizacja: Różan

dobór silnika krokowego do 7025fg

#1

Post napisał: psioter5 » 04 kwie 2015, 17:41

Witam, to mój pierwszy temat i post, więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam frezarko wiertarkę 7025fg od 3 lat, maszyna ma przepracowane max 10h wiercenia 1h frezowania. Bardzo nie spodobało mi się frezowanie bez posuwów, z czasem pomyślałem że jedyna opcja to przerobienie tej frezarki na cnc. Mechanicznie nie stanowi to dla mnie żadnego problemu o tyle kwestia elektroniczna to ciężkie zagadnienie. pierwszym moim poważnym problemem jest dobór silników krokowych, tak żeby nie były za słabe ale tez żebym nie przesadził. Będę pracował na różnych materiałach, od drewna do słabej gatunkowo stali, nie zależny mi zbyt mocno na szybkiej pracy maszyny więc silniki chce dać poprzez sprzęgło do śrub trapezowych zamiast oryginalnych pokręteł, bez przekładni pasowych itp, bardzo proszę o pomoc jest to 1 mój taki projekt, budowałem już kiedyś frezarkę cnc dla kolegi ale nie dotykałem się do ani jednego kabelka tylko kwestia mechaniczna.



Tagi:


Autor tematu
psioter5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:12
Lokalizacja: Różan

#2

Post napisał: psioter5 » 09 kwie 2015, 21:58

dorzucam kilka fotek, może to coś pomoże.
Załączniki
DSC_0033.JPG
DSC_0035.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0041.JPG
DSC_0039.JPG


PawelNDG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:25
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

#3

Post napisał: PawelNDG » 14 gru 2015, 18:35

Cześć,
udało się coś ruszyć z maszynką? Zastanawiam się nad kupnem własnie takiej pod kątem przerobienia na CNC. Jak u Ciebie to wyglądało lub wygląda?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”