sterownik SSK-B02

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
max9931
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:52
Lokalizacja: Łódzkie

sterownik SSK-B02

#1

Post napisał: max9931 » 13 lut 2015, 18:59

Witam,

Mam problem z uruchomieniem silnika krokowego 57BYGH203 jest to silnik od pompki perystaltycznej. Układ sterowany jest z PLC FATEK poprzez sterownik SSK-B02. Niestety po uruchomieniu silnik nie chce ruszyć, słychać tylko jakby "buczał". Silnik, gdy jest uruchomiony wirnika nie da się przestawić.

Zauważyłem, że na sterowniku od strony sterowania: ENABLE zawsze ma stan wysoki ok.4,9V bezwzględu czy podaję stan wysoki czy niski na niego.

Wartość prądu podawanego na uzwojenia silnika został ustawiony.


Może ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc :)

[ Dodano: 2015-02-14, 13:40 ]
znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Piszę jak został rozwiązany, może komuś przyda się ta wiadomość:

Mianowicie posiadam sterownik Fatek Fbs-20MCT2 jest to sterownik z wyjściami binarnymi na tranzystorach NPN. I moim błędem przy wysłaniu informacji na sterownik silnika krokowego było nie podłączenie wspólnych zacisków C0 dla Y0 i Y1 i C2 dla Y2,Y3. Bez podania na nie sygnału wyjścia sterownika mówiąc kolokwialnie "wiszą w powietrzu" :)

Aby sterownik mógł wysyłać sygnały musimy podpiąć do tych wejść napięcia w zależności jakiej wielkości potrzebujemy sygnał -5V, -12V, -24V (dla sterownika z wyjściami NPN).

P.S. temat do zamknięcia :lol:

Pozdrawiam



Tagi:

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”