Napęd hybrydowy

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
kustosz12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:35
Lokalizacja: Łódż

Napęd hybrydowy

#1

Post napisał: kustosz12 » 03 lut 2015, 19:35

Witajcie
Na stronie sponsora natrafiłem na taki zestaw:
http://www.ebmia.pl/silnik-esmh342200-20nm-p-90948.html
http://www.ebmia.pl/serwosterownik-easy ... 90946.html
Na papierze wygląda bardzo zachęcająco, czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?



Tagi:


markus1984pl
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 23 gru 2011, 13:04
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

#2

Post napisał: markus1984pl » 06 lut 2015, 20:58

Mnie też kiedyś zainteresowały te napędy. Ale żadnych konkretnych informacji o nich nie znalazłem. Może ktoś takie posiada (ewentualnie słabszą wersję) i podzieli się wrażeniami z użytkowania?


saymon5e
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 04 kwie 2014, 23:54
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: saymon5e » 07 lut 2015, 13:11

Mam taki zestaw, ale jeszcze nie pracuje. Po wstępnych testach wyszło, że mogłem wziąć słabszy silnik (12Nm), i dać miejsze przyspieszenie. Jeśli nie może ukręcić lub zgubi krok, to się wyłącza sygnalizując błąd. Niby wada, bo trzeba go wyłączyć i włączyć ponownie, ale wolę tak niż dokończyć element z błędem. Przy małych obrotach nie wydaje grzechoczących dźwięków jak by się miał zaraz rozlecieć. Podczas testów "na sucho" przy ustawieniu mikrokroku na 4000 i enkodera w tryb kwadraturowy (też 4000) kręcił do 2700 obr/min potem wywalał błąd pozycjonowania i się wyłączał.
Jeszcze jest taka sprawa, że program ProTuner zalinkowany przy tym modelu na stronie sponsora nie chciał z nim działać, ściągnąłem sobie program ze strony Leadshine z dopiskiem ES i działa.
Jeszcze trochę czasu minie zanim to wszystko "pójdzie w robotę", napiszę za jakiś czas jak się sprawuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”