silnik krokowy

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
guko1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2012, 00:01
Lokalizacja: Polska

silnik krokowy

#1

Post napisał: guko1 » 15 lip 2014, 18:33

Niestety, przez własne roztargnienie upadł mi na podłogę duży silnik krokowy ASTROSYN 34PM-C218. Spadł tak niefortunnie, że przesunęły się ząbki stojana (zostały wypchnięte)na ok 0,5mm. Od tego czasu rotor zaczepia o stojan. Zaniosłem silnik do zakładu przezwajania silników, ale cena za naprawę blach wydała mi się zaporowa. Mam pytanie, czy można stoczyć tą wypukłą część(ewentualnie zeszlifować) i czy będzie to miało negatywny wpływ na pracę silnika? Nie jest to mały silniczek, waży ok 4 kg. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 15 lip 2014, 21:17

jakbyś kolego jakieś zdjęcia zapodał to byś już pewnie nie jedną odpowiedź uzyskał.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
guko1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2012, 00:01
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: guko1 » 15 lip 2014, 22:44

Zdjęcia wrzuciłem do galerii, niestety niewiele z nich widać. Silnik został uderzony mniej więcej na środku.na obudowie powstało lekkie zagłębienie a wewnątrz na tych żeberkach wybrzuszenie.


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#4

Post napisał: pltmaxnc » 16 lip 2014, 10:45

Można spróbować zeszlifować "Dremelko podobnym" narzędziem, ew. z wałkiem giętkim jak będzie za niedostateczny dostęp.
Silnik krokowy po demontażu i powtórnym złożeniu nie osiągnie poprzednich parametrów , zwłaszcza że był jeszcze uderzony przy upadku , może zamiast naprawiać poszukać zamiennika.
Zamienik nie musi być identyczny , najistotniejsze aby pasował gabarytowo i miał zbliżone parametry elektryczne.
Sprawdzaj na ebay np.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40


Autor tematu
guko1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2012, 00:01
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: guko1 » 16 lip 2014, 11:32

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję dzisiaj zeszlifować Dremelem. Zobaczę, jak się uda to będzie super, jak nie to poszukam zamiennika a z tego zrobię doniczkę na kwiatki he he. Generalnie miał być do 4 osi z uchwytem tokarskim, dlatego zależało mi na nim. Ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Leci plusik, w sumie to na to nie wpadłem :D
PS

Działa :D zeszlifowałem i silnik ożył !!!
Jutro zobaczę , czy trzyma parametry.
Jeszcze raz dziękuję!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”