BLDC 0.24kW 48VDC 60A + endcoder, sterownik jak to ugryzć !

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
bastian28
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2012, 00:52
Lokalizacja: Zyrardow

BLDC 0.24kW 48VDC 60A + endcoder, sterownik jak to ugryzć !

#1

Post napisał: bastian28 » 09 gru 2013, 20:43

Witam wszystkich forumowiczów.
Od jakiegoś czasu posiadam ten silniczek, lecz nie bardzo wiedziałem co to gdyż nic nie mogłem znalezć na jego temat na podstawie danych z naklejki.
Dopiero kilka dni temu coś mnie podkusiło i odkręciłem prostokątną tubę zamieszczoną na silniku, jak się okazało jest tam umieszczony sterownik a pod nim dodatkowa naklejka po której doszedłem co to za silnik jest to BLDC z endkoderem http://www.weiku.com/products/9626199/8 ... 1_N_m.html Na tej stronce jest tabelka w której jest też model 80ZWX03 tylko ża nie 48VDC lecz 24V i jego rated torque 1Nm zaś torque 3Nm. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mam kilka pytań odnośnie sterownika jak i silnika które mnie nurtują:
1. Czy ktoś miał styczność z podobnym sterownikiem, silnikiem i wie jak go uruchomić , posiada jakieś informacje ?
2. Jak się ma siła takiego silnika do silnika krokowego podobnej mocy?
3. Co jeszcze potrzeba aby silnik na tym sterowniku mógł pracować ?
Może starczy na razie za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny, chyba że ktoś jeszcze byłby skłonny pomóc mi w innym dziale https://www.cnc.info.pl/topics19/vexta- ... t49483.htm

[ Dodano: 2013-12-10, 00:30 ]
Tak szukam i szukam jedyne co udało się znalezć to prawie identyczny w budowie i parametrach sterownik firmy też Metronix DIS-2 48/10 też z 18 pinami i ich rozpiską http://www.metronix.de/metronix/fileadm ... 3p0_EN.pdf Niestety nie wiele mi to wszystko rozjaśnia.



Tagi:


Autor tematu
bastian28
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2012, 00:52
Lokalizacja: Zyrardow

#2

Post napisał: bastian28 » 07 sty 2014, 16:30

Widzę że chyba nie uzyskam odpowiedzi jak wysterować silniczek tym sterownikiem.
To może inaczej czy silniczek nadał by się do napędu wrzeciona oczywiście z odpowiednim przełożeniem by zwiększyć obroty.
Czy starczy mu mocy i czy trzeba zasilać go z falownika i tym też sterować obrotami wrzeciona ?
A sterownik po prostu sprzedać bo są nieżle w cenie.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#3

Post napisał: Alvar4 » 07 sty 2014, 17:19

Ja tam widzę że chyba masz jeszcze przekładnie zmniejszającą obroty tego silnika. Jak to faktycznie BLDC a chcesz to na wrzeciono to możesz spróbować uruchomić to przy pomocy sterowników modelarskich.
Poza tym przejrzałem pobieżnie tego PDF-a i widzę, że sterowane to jest sygnałem +-10V więc już to będzie problemem bo to nie tak jak w krokowcach Step i Dir. Do tego trzeba mieć też program do kalibracji sterownika do silnika i tego co on napędza. Nie wiadomo czy to jest sprawne wogóle. Możesz spróbować to sprzedać albo wykorzystać jak tam sobie wymyślisz. Wątpię że dasz radę to uruchomić na tym sterowniku. Przydał by Ci się jakiś gość od automatyki który ma na codzień styczność z takimi urządzeniami. W mig by to rozgryzł :wink:
Obrazek


Autor tematu
bastian28
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2012, 00:52
Lokalizacja: Zyrardow

#4

Post napisał: bastian28 » 07 sty 2014, 18:19

Myślę że powinno wszystko być sprawne, odkupiłem to okazyjnie od gościa który powykręcał trochę bebechów z jakiś maszyn. Przekładnia jest tylko że ma małe luzy.
Chyba faktycznie będzie problem to wysterować na tym sterowniku.
Ostatnio dostałem namiar na firme która to w okolicy naprawia elektronikę, krokowce, falowniki itp. miałem się do nich na dniach wybrać z zapytaniem czy nie mają czegoś na zbyciu co by przydało się do mojej maszynki, może tam coś podpowiedzą.
Dzięki za zainteresowanie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”