uklad wlaczajacy do silnika

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
marcin_root
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2006, 19:08
Lokalizacja: Warszawa

uklad wlaczajacy do silnika

#1

Post napisał: marcin_root » 14 lut 2006, 19:18

Witam
Chcialem skonstruowac wysowana szufladke na silniczku od napedu cd (silnik ktory wysuwa szuflade - wyprowadzone 2 kabelki). Chodzi mi konkretnie o sterowanie do niego tzn chcialem zeby po przycisnieciu przycisku monostabilnego silnik zaczal sie obracac w jedna strone, po dojechaniu do wylacznika krancowego zatrzymal sie. Po ponownym wcisnieciu tego samego wlacznika zacza obracac sie w przeciwna strone i po dojechaniu do drugiego wylacznika krancowego znowu sie zatrzymal itd, czyli tak jak jest normalnie w cd (chcialem tez zeby dalo sie naprzyklad podczas wysowania poprzez przycisniecie tego samego przycisku spowodowac zamkniecie). Jestem raczej niezabardzo zaawansowany w elektronice woec jesli to mozliwe to prosze o jakis schemacik i lopatologiczne wytlumaczenie. Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam Marcin.



Tagi:


lisow1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 02 gru 2004, 23:51
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: lisow1 » 14 lut 2006, 20:33

sterownik gotowy mogwe Ci sprzedać za nieduże pieniądze, dziaŁa na swiche, przód tyŁ, nadaje sie do Twojego projektu.

jeżeli chcesz to tego dodać dodatkowe funkcje sterowanie jednym przyciskiem itp.
to zrób na uC lub przerzutnikach.

:lol:


Autor tematu
marcin_root
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2006, 19:08
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: marcin_root » 14 lut 2006, 21:14

Wszystko ladnie pieknie tylko ze ja sie nie znam na elektronice i nie poradze sobie raczej z tym co mowisz zeby zrobic na uC itp. myslalem o jakims prostym rozwiazaniu jesli to mozliwe. A co do tego ukladu ktory proponujesz to mogl bys cos wiecej na jego temat napisac (o co chodzi z tymi swichami)?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”