geometra noża do toczenia slimaka

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
krzysiekspaw
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2014, 22:01
Lokalizacja: Siemiatycze

geometra noża do toczenia slimaka

#1

Post napisał: krzysiekspaw » 23 paź 2014, 13:59

Witam . Chciałbym wytoczyć ślimak do przekładni slimakowej która miałby być uzyta do małej podzielnicy do frezarki. Wiem że są nowe przekładnie w dobrej cenie ale chciałbym to umieć zrobić. W tokarce żeby nie zmieniać gitary gwint modułowy można ustawić 1,75(pi) i 3,5(pi) co odpowiada skokowi 5,5 i 11mm. Probelemem dla mnie jest ustawienie geometrii noża , nie wiem w jaki sposób to policzyć lub określić, wiem że sam nóż musi byc pochylony do linii śrubowej ale jaki kąt miedzy zębami? Z tego co sam policzyłem według materiałów które znalazłem wynika że, przy module 1,75 głebokosc skrawania to około 3,86mm . Chciałbym też aby slimak miał średnicę zewnętrzną 20mm . Proszę o pomoc i jakieś porady .
Jak policzyć przełożenie? chchiałbym aby było 1 do 10



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: zdzicho » 26 paź 2014, 18:29

Slmak ,to prostsza czesć roboty. Potrzebna jest ci do tego ślimacznica. Aby uzyskać wymagane przełożenie należy wyjść od niej. trzeba zatem mieć możliwość zdobycia ( ślimacznicy) o ilościach zębów,20 lub 30 ,lub 40 ...itd co 10. do tego musisz wykonać ślimak 2 ,3 ,4... itd (analogicznie) wchodowy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”