Przeniesienie napędu silnika krokowego na oś

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
miskofff
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 05 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: sztum

Przeniesienie napędu silnika krokowego na oś

#1

Post napisał: miskofff » 15 cze 2014, 20:14

Witam, posiadam silniki dokładnie takie :
http://allegro.pl/silnik-krokowy-minebe ... source=mlt
Więc, mam problem, chodzi o przeniesienie napędu, mają one jakiś wieloklin i teraz nie wiem jaki pasek i 2 koło do tego dopasować. 2 koło ma oczywiście znajdować się na wałku.
Czy mógłby mi ktoś w tym pomóc, dać link do jakiegokolwiek sklepu ? ja nie mam kompletnie pojęcia jaki pasek i 2 koło będzie do tego pasowało.
Z góry dziękuję, jestem laikiem w tych sprawach i mam nadzieje na ulgowe potraktowanie mojej sprawy, jeżeli popełniłem gdzieś błąd lub coś w tym stylu.



Tagi:


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2795
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

#2

Post napisał: atom1477 » 16 cze 2014, 23:44

To nie wieloklin tylko koło zębate na pasek zębaty. No i ono jest zdejmowalne. Dość ciężko to idzie ale da radę.
Po zdjęciu koła masz klasyczną ośkę 5mm i na nią już bez problemu coś znajdziesz gotowego.
Jeszcze przed kołem jest jakieś cudo (pewnie żeby pasek nie spadał) ale to zejdzie łatwo bo jest na śrubki.
Jeżeli i tak chcesz stosować pasek to prościej po prostu nie zdejmować teko koła co już siedzi na silniku. Pasek to by było coś podobnego do HTD, ale o jakiejś małej podziałce (i być może calowej).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”