Poszukuję Pasków Zębatych MXL i zębatek Proszę o Pomoc

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#11

Post napisał: Andrzej_kw » 02 lut 2014, 19:44

Nie sądzę. Po odrzuceniu sztucznie rozdętych ofert (nie wiadomo po co i dla kogo) otrzymanie tego co potrzebne nie stanowi problemu. Natomiast przeróbka napędów to wytaczanie armaty na komara. Z prostego przełożenia paska i rolki zaczyna się przeliczanie kroku, dopasowanie softu itd. To tak jakby zamiast wymiany w samochodzie starego akumulatora 12V na nowy zmieniać instalację na 24V, bo w sąsiednim sklepie akurat taki akumulator mają do sprzedania.

pozdrawiam
andrzej

PS 10mb paska MXL 037 kosztowało 19,68



Tagi:


Miszogun
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2014, 16:37
Lokalizacja: Katowice

#12

Post napisał: Miszogun » 02 lut 2014, 20:22

W Premie rzeczywiście trzeba magisterium kierunkowe zaliczyć żeby coś znaleźć, ale jest. Wszystkie parametry są w katalogach w tabelach. Ale znaleźć odpowiedni katalog to nie tak łatwo u nich jest.
Z przejściem na metryczne w moim przypadku byłby problem. Musiałbym przejść na 2M, a to jeszcze bardziej egzotyczne niż MXL. Przez dwa lata szukałem paska 2M, bo byłem przekonany że taki mam w laserze. Różnica jest niewielka - 2M posziałka 2mm, 2MXL podziałka 2,032mm. Po pożarze w laserze zostało mi pół paska bez opisu, a na pozostałych też opisu nie było. Dosztukowałem z paska bez zębów i chodzi, ale to prowizorka i zaczyna się kończyć. Tak że ucieszyłem się że po przymierzeniu do paska MXL okazało się że ten felerny to nie 2M. Przejście na 3M zwiększa pewien niekorzystny efekt - kiedy chińskim laserem wycina się koło to ono ma małe "ząbki". i ich wielkość zależy właśnie od paska. Wszystkie chińczyki tak mają, ale to raczej nie przeszkadza.
Pasek do lasera mam ale zostaje mi ustrojstwo do grawerowania na okrągłym, np. kubkach. Ustrojstwo wpinane w oś Y w miejsce posuwu robi dwa razy za dużą drogę - zamiast 50mm - 107mm. Te siedem milimetrów mogę zredukować w innym miejscu dając cieńsze gumki, ale muszę zmienić przełożenie z 1/1.8 na 1/3.6, i do tego właśnie są mi potrzebne te kółka. I tu zaczyna się Sajgon.
Nie, nie ma możliwości ustawienia w programie.
Nie ma silnika o posuwie 0,9 który mógłbym wstawić w miejsce obecnego - 1,8
Nie ma sensu przestrajanie maszyny( sterownika) dla sporadycznego urządzenia.
Jeszcze jakieś pomysły?

[ Dodano: 2014-02-02, 20:23 ]


[ Dodano: 2014-02-03, 10:45 ]
Mały PS.
W internecie są przeliczniki z metrycznego na cale. Ja dodatkowo podałem w milimetrach z zastrzeżeniem żeby sprawdzili.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”