Pasy zębate

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
kris123
Posty w temacie: 2

Pasy zębate

#1

Post napisał: kris123 » 07 paź 2012, 10:28

Jakie stosujecie pasy zębate w swoich przekładniach? lepsze są metryczne czy calowe?
jaka jest różnica między pasem zębatym z metryczną podziałką typu HTD a GT3?



Tagi:

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: spol » 07 paź 2012, 11:43

Ja stosuje HTD w swoich zabawkach , natomiast idąc w maszyny większe rozmiarem - przemysłowe to z tego co widze większość też jest HTD. Tak w tokarkach jak i frezarkach. A nawet jakiś czas temu widziałem naprawdę sporą 5 osówke gdzie napęd osi X był zrealizowany na pasach zębatych i też htd. Maszynka o wadze coś około 16 ton ....
Różnica zewnetrzna miedzy htd a gt3 jest delikatnie w przekroju zęba , wpisz sobie w google i porownaj dwa przekroje tych pasów. Nie pamiętam czy jest różnica w budowie wewnętrznej , układzie kordów czy czymś jeszcze.

Tak na szybko na pytania techniczne można przedzwonić np. do firmy megadyne , tam mila pani przelączy do pana technologa i w sumie zawsze jest w stanie odpowiedzieć na pytania. W kazdym razie ja tak robie :)

Pozdrawiam


Autor tematu
kris123
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: kris123 » 07 paź 2012, 20:39

Jaka będzie dokładność przy zastosowaniu śruby kulowej fi 16 x10 i przełożenia 2:1?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”