silniki krokowe charakterstyka

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
kmeld
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

silniki krokowe charakterstyka

#1

Post napisał: kmeld » 25 wrz 2011, 19:52

Witam,
jak niektórzy zauważą to mój pierwszy post więc zamieszczę tu dwa zdania wstępu.

Zajmowałem się w życiu już wieloma rzeczami i z czasem przekonałem się jak użyteczne i potrzebne są różnego rodzaju nażędzia. Miałem swego czasu okazję pracować na ploterze frezującym, którego z czasem zaczęliśmy używać do wielu różnych zadań przy budowie makiet. Mam wiele różnych nowych pomysłów przy których realizacji muszę posiłkować się zlecając różne elementy i często słyszę, że się nie da. Od dawna myślałem o tym żeby w jakiś sposób wejść w posiadanie frezarki cnc, ale kupno przyzwoitego urządzenia jest poza moim zasięgiem. Przeglądając to forum zainspirowały mnie niektóre prezentowane konstrukcje i doszedłem do przekonania, że możliwe jest zbudowanie maszyny we własnym zakresie. Zacząłem więc zbierać informacje i planować..

Do rzeczy jednak:
Wykresy charakterystyki dla silników krokowych podawane są M/pps [czyli jak mniemam moment do puls persecound]. pps to zgodnie z opisem częstotliwość sygnały ze sterownika, czyli nie w prost kroki silnika na sekundę.
Czy jeżeli na wykresie jest informacja "Half Step" to znaczy że jest on zrobiony dla zależności 2p/step [dwa impulsy =jeden krok]? czy należy to jakoś inaczej rozumieć?

Mnie interesuje tak na prawdę charakterystyka M/sps [moment/step per secound]. Chwilowo założyłem, że moje rozumowanie jest prawidłowe, ale jeżeli ktoś mógłby je potwierdzić lub obalić będę wdzięczny.

KM



Tagi:

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”