pytanie laika odnośnie długości śrub napędowych

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
aby1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: kłobuck

pytanie laika odnośnie długości śrub napędowych

#1

Post napisał: aby1 » 22 sie 2011, 17:24

Chciałbym poprosić o pomoc i zweryfikowanie mojego toku myślenia jeśli coś nie tak.
A więc:
planuję zrobić frezarkę i dla przykładu chciałem obliczyć długość jednej ze śrub.
wewnętrzna szerokość ramy miałaby mieć 700mm, zrobiona z profili aluminiowych szerokości 44mm. Planuję zastosowanie śruby trapezowej GTr22x5P (czy rozmiar jest odpowiedni do prac w aluminium?) Do wewnętrznej strony ramy z jednej strony będzie przymocowane łożysko FF15 a śruba będzie puszczona kilka milimetrów wgłąb ramy a z drugiej FK15 i tu potrzeba jeszcze wypuścić śrubę z drugiej strony ramy do połączenia z silnikiem. Powiedzmy aby wystawała 20mm (10 potrzeba na przyłączenie sprzęgła + drugie 10 zapasu) no i 44mm dla szerokości ramy. I teraz nie wiem czy gwint ma być "ścięty" tak aby bezpośrednio przylegał do łożyska. na stronie http://www.akcesoria.cnc.info.pl/sruby_kulowe_bloki.htm nie mogę się dopatrzyć na rysunku na jakiej długości śruba ma być zarobiona. Za cholerę nie mogę tego ogarnąć.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: pytanie laika odnośnie długości śrub napędowych

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 22 sie 2011, 18:11

aby1 pisze:...
planuję zrobić frezarkę i dla przykładu chciałem obliczyć długość jednej ze śrub.
wewnętrzna szerokość ramy miałaby mieć 700mm, zrobiona z profili aluminiowych szerokości 44mm. Planuję zastosowanie śruby trapezowej GTr22x5P (czy rozmiar jest odpowiedni do prac w aluminium?...
Szerokosc 700mm, obrobka aluminium, a konstrukcja z profili al 44mm?
Cos sie tu kupy nie trzyma...

Masz moze jakis rysunek?

q


Autor tematu
aby1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: kłobuck

#3

Post napisał: aby1 » 22 sie 2011, 21:42

Właśnie zaczynam rysować. Ale co się kupy nie trzyma?
Chcę obrabiać aluminium. Konstrukcja ramy frezarki będzie zmontowana z profili 44mm x 88mm. rama będzie mieć wymiary 788mm x 1088mm czyli wewnątrz będzie 700mm x 1000mm. ale spoko już coś znalazłem na stronie co może rozwiązać mój problem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”