problem ze sterowaniem osiami

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
kubatoja
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2009, 14:52
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

problem ze sterowaniem osiami

#1

Post napisał: kubatoja » 31 sty 2011, 20:57

dzien dobry wszystkim
mam problem w mojej maszynie - frezarka cnc
przy wykonywaniu czesci czasami dochodzi do takiego przypadku ze ktorasz z osi
tak jak by sie wieszala - przestaje dzialaac plynnie tylko tylko tak skacze po 1/8 obrotu
i slychac ze silnik dostaje sygnaly by krecic sie dalej ale sie tak nie dzieje. jak wylacze sterownik sulnika to moge recznie krecic osia pociagowa - to nie wyglada nawet na problem mechaniczny. myslalem ze sie cos po protu zaciera w nakretce z brazu. ale tak nie jest. jak juz sie to zdazy podczas frezowania to widac ze na przyklad os x ma tem problem
bo momentalnie nie ma ruchu na osi x - reszta dziala. a jak skoncze program i moge sterowac osiami recznie to tak samo - jak wciskam przycisk na klawiaturze - stralke - to za kazdym wcisnieciem silnik obraca sie o 1/8, czaem o 1/4 obrotu i staje jak by go cos doslownie trzymalo. tylko ze osie chodza bez obciazenia dobrze - nic sie w nich nie trze.
bardzo mnie to zastanawia i nie ukrywam ze irytuje bo chcial bym zeby maszyna byla sprawna. czy to moze byc problem ze sterownikami silnikow krokowych?
one sie dosc mocno grzeja - maja radiatory duze i mam zamontowany wiatrak tloczacy powietrze do srodka sterownika. czy problemem moze byc przegrzewajacy sie stwreownik?



Tagi:

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”