przekładnia obiegowa problem

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
pepezielarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2009, 13:37
Lokalizacja: Kraków

przekładnia obiegowa problem

#1

Post napisał: pepezielarz » 21 wrz 2009, 14:23

witam i prosze o pomoc.
mam zadanie dotyczące najprostszej przekładni planetarnej typu 2K-H dane mam ilości zębów: koło słoneczne - 19, koło satelitarne - 38, duże koło centralne 95. Przełożenie całej przekładni wynosi 6. Nieruchome jest duże koło centralne. muszę stworzyć ruchomy model tej przekładni w Inventorze i potrzebuję obliczyć przełożenie między kołem słonecznym a kołem satelitarnym z uwzględnieniem faktu iż koła satelitarne obracają się wokół koła słonecznego. Metodą prób i błędów wyznaczyłem to przełożenie ( 4 lub 0,25 zależy od którego koła patrzeć) jednak potrzebuję to jakoś wyliczyć. Gdyby koło satelitarne było nieruchome to przełożenie wynosi 2 (38/19). HELP
Załączniki
do zadania.JPG
do zadania.JPG (12.24 KiB) Przejrzano 977 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 21 wrz 2009, 17:41

troche nie rozumiem w czym problem, przeciez przelozenie miedzy kolami zebatymi bedacymi w bezposrednim zazebieniu nie zalezy od typu przekladni...

jesli wiec rozpatrujesz przelozenie miedzy satelita a kolem centralnym lub kolem o uzebieniu wewnetrznym po prostu dzielisz przez siebie liczby zebow i na tym koniec.
oczywiscie co przez co dzielisz zalezy od przyjetej metodyki, ogolnie w technice dzieli sie predkosc czlonu napedzanego przez predkosc czlonu napedzajacego, choc na studiach, na przedmiocie poswieconym obliczaniu lanuchow kinematycznych obrabiarek bardzo czesto robilismy dokladnie odwrotnie.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”