hartowanie listwy zębatej

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


dodek10
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2011, 14:06
Lokalizacja: Mielec

#11

Post napisał: dodek10 » 15 cze 2011, 14:13

witam mam pyt odnosnie tych listew - planuje zbudować łuparke mechaniczną na wzrór amerykańskiej łuparki Supersplitter ukazaną tu

ori listwa w tej maszynce ma 2 cale szerokosci - czyli w okolicach modulu 5
Mam pytanie czy listwa zrobiona jak u kolegi ze stali 10-15 hrc wytrzyma czy tryby sie nie wyłamią >?

jesli macie pomysł z czego można by zaadoptowac mocna listwe prosze o info. - dł to min 500mm
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 13:56 przez dodek10, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 16 cze 2011, 09:11

W obecnie powszechnie stosowanych domowych łuparkach hydraulicznych powolny ruch moim zdaniem wynika tylko z stosowania mało wydajnych pomp, "kompaktowości", a co za tym idzie i ceny całego urządzenia . Z pewnością wydajniejsza pompa potrzebowałaby większej mocy silnika, a to już rzutowałoby na cenę i gabaryty.
pozdrawiam,
Roman


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#13

Post napisał: jacek-1210 » 16 cze 2011, 18:58

W przypadku urządzeń domowych, wolniejsze narzędzie poprawia BHP: łatwiej uciec z paluchem włożonym nie tam gdzie potrzeba :grin:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


dodek10
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2011, 14:06
Lokalizacja: Mielec

#14

Post napisał: dodek10 » 17 cze 2011, 16:33

koledzy ja buduje łuparke całkowicie mechaniczną - gdzie tryb napedzający listwe bedzie sie obracał z szybkoszcią ok 300obr /min
uważam że hydrauliczna łuparka jest zbyt wolna -wiadomo mozna zbudowac wydajniejsze urzadzenie ale to koszta -ponad 3 -4 k i musi to napedzac jeszcze mocny silnik
co do wszelkiej masci świdrów łupiacych jak to widze to mnie ciarki przechodzą gdyby komus to wciągneło dłon albo przedramie - a operatorow tych sprzetów to pozdziwiam za odwage.

panowie mam też pyt czy dobrze wyposazony mały zakalad metalowy - wyrabiajacy formy wtryskowe mógłby wykonać takową listwe z mocniejszej stali czy to raczej nie oplacalne - prosze o wasze opinie , najbardziej boje sie wylamywania zebów w listwie nie zaś samego scierania sie zebow
Czy raczej te listwy allegrowe + hartowanie troche taka listwe ulepszy ??? :???:


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#15

Post napisał: jacek-1210 » 17 cze 2011, 19:24

Wpisz sobie w googlach nabliższą Ci, większą miejscowość + hartowanie indukcyjne i coś tam bez problemu wygooglujesz. Potem tylko zadzwonić i powinni Ci to zrobić. Potem tylko kupić i dać do hartowania. Ważne żeby hartować same zęby, bo inaczej powykrzywia się cała listwa
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”