Ręczna prasa.

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
zetes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2009, 15:02
Lokalizacja: Skierniewice

Ręczna prasa.

#1

Post napisał: zetes » 25 lut 2009, 16:01

Witam!
Przyszedł do mnie syn mojej kuzynki z zapytaniem, czy mógłbym jemu ( i jego koledze) pomóc zrobić taką ręczną, typu jak to określił "systemu dźwigni" prasę, którą chcą wykorzystać do zgniatania opakowań metalowych np. po konserwach, farbach itp. Pamiętam, że kilkanaście lat temu, widziałem podobne urządzenie u "starego wiejskiego kowala". Używał tego nawet do wyciskania różnych sworzni i łożysk w maszynach rolniczych. Pamiętam tylko, że był to faktycznie układ dźwigni, prowadnic itp, a wszystko wykonane z kątowników i innych profili (taka samoróbka).
Wiem, że teraz to albo hydraulika albo pneumatyka i jest ok. Ale chłopcy nie mają kasy na zakup siłowników, a kątowniki czy ceowniki to znajdą na złomie.
Chciałbym im pomóc (lepiej niech robią to niż mają łazikować), ale niestety nie wiem jak. Może ktoś z forum mógłby podpowiedzieć jak taką praskę zbudować, jakie profile, jakie wymiary, jakie siły (chyba nie muszą być takie duże?) wytrzymają itp.
Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 25 lut 2009, 17:21

A nie wystarczył by chłopakom jakiś "Józef" pięciokilogramowy :wink:
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: BYDGOST » 25 lut 2009, 17:33

Napisz w wyszukiwarce prasa lub praska do puszek ew. zgniatarka to znajdzie się dużo. Taka dźwigniowa jest właśnie na allegro.
Zobacz tez to: http://www.ecopress.cz/cz/v-akci.htm
Załączniki
czeska praska do puszek.gif
czeska praska do puszek.gif (244.9 KiB) Przejrzano 3882 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”