Pomysł na zbudowanie przekładni co myślicie

Koncepcja zbudowania przekładni czy jest dobra

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
cykorek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2014, 20:24
Lokalizacja: poland

Pomysł na zbudowanie przekładni co myślicie

#1

Post napisał: cykorek » 21 maja 2021, 16:25

Obrazek


Witam tak jak zademonstrowałem na wizualizacji powyżej projektuje przekładnie z paskiem zębatym. Chciałbym się poradzić czy ktoś może już coś takiego budował i może upewnić mnie że moje założenia są dobre :). O co chodzi na kole 1 będzie zamontowany silnik, dodatkowo koło 2 będzie maiło możliwość poruszania się w prawo i w lewo zgodnie z niebieskimi strzałkami (będzie to na jakimś łożysku liniowym). Cały układ będzie czymś na zasadzie podajnika, czyli dwa pasy leżące na przeciw siebie (te czerwone) będą się schodzić, zgodnie z czerwonymi strzałkami i przesuwać coś, co się znajdzie pomiędzy nimi. Niebieska linia demonstruje sposób poprowadzenia pasa który będzie napędzał rolki z pasami czerwonymi. Wskutek tego ruchu góra dół (zgodnie z strzałkami czerwonymi) pas (linia niebieska) będzie się skracał i wydłużał. Oczywiście koło 1 będzie na jakiś sprężynach żeby cały czas naprężać pasek oraz podawać się skracaniu i wzdłużaniu pasa.

Pytanie: Czy jest szansa że to zadziała czy lepiej użyć dwóch silników do napędzania osobno góry i osobno dołu ???




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4140
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na zbudowanie przekładni co myślicie

#2

Post napisał: Steryd » 21 maja 2021, 17:15

Zadziała bez problemu. Jedynie potrzebujesz paska dwustronnie zębatego. No i ja zamiast silnik dawać na ruchomym wózku dał po prostu napinacz na dźwigni ze sprężyną.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”