Praca inżynierska - Przekładnia gitarowa

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
grzesiek00758
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2013, 11:27
Lokalizacja: Krosno

Praca inżynierska - Przekładnia gitarowa

#1

Post napisał: grzesiek00758 » 07 maja 2013, 11:31

Witam potrzebuję pomocy ponieważ będę zaczynał pisać swoją pracę inżynierska na temat 'Model przekładni gitarowej ' Mam wykonać obliczenia i model takiej przekładni aby prowadzący później mógł innym studentom pokazać zasadę działania na zajęciach. Proszę o pomoc od czego zacząć?



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 07 maja 2013, 13:38



Autor tematu
grzesiek00758
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2013, 11:27
Lokalizacja: Krosno

#3

Post napisał: grzesiek00758 » 07 maja 2013, 21:00

A teraz takie pytanie od strony praktycznej z czego wykonać ten model i czym ?(plexi)?

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#4

Post napisał: ursus_arctos » 07 maja 2013, 22:02

Nie chcę być niemiły... ale będę. Kolego, praca inżynierska to nie prezentacja w gimnazjum. Tutaj trzeba wykazać trochę zmysłu... inżynierskiego. Inżynier musi umieć korzystać z biblioteki i musi umieć rozwiązywać problemy techniczne. Inaczej nie będzie inżynierem, tylko zwykłym technikiem, który roby "od tąd dotąd" tak, jak mu... inżynier każe.


przemekmadry
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: przemekmadry » 30 wrz 2013, 17:20

Wiem że odkop ;P ale nie mogłem się powstrzymać ....
ursus_arctos pisze:Nie chcę być niemiły... ale będę. Kolego, praca inżynierska to nie prezentacja w gimnazjum. Tutaj trzeba wykazać trochę zmysłu... inżynierskiego. Inżynier musi umieć korzystać z biblioteki i musi umieć rozwiązywać problemy techniczne. Inaczej nie będzie inżynierem, tylko zwykłym technikiem, który roby "od tąd dotąd" tak, jak mu... inżynier każe.
Ekhm, kolego... nie negując przesłania z Twojej wypowiedzi (że to nie wypracowanie w gimnazjum), to chciałbym stanąć w obronie osób z tytułem Technika. Sam jestem technikiem (elektronika ze specjalnością automatyka-robotyka) i niejednego inżyniera nie tylko w tych tematach zjadam na śniadanie... więc odpierwiastkuj się od ludzi z szeroką wiedzą i dobrym technicznym wykształceniem... (przy jednoczesnej jednak zgodzie, że kolega trochę przegiął z tym pytaniem do pracy inżynierskiej)...

A żeby było zadość za poniewieranie Techników - można śmiało stwierdzić, że kto by inżynierom ich pomysły realizował gdyby techników zabrakło, przecież gdzie dwóch inżynierów tam trzy opinie... itd...

Poza tym trafna odpowiedź :)

Bez obrazy - pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: BYDGOST » 30 wrz 2013, 20:50

Obecnie wertowanie tematu gitary do tokarki może wydawać się nieciekawe w sytuacji gdy mamy pod ręką wszystko do budowy tokarki numerycznej. Śledząc podobne tematy w internecie znalazłem kilka tematów, na podobnym forum, w których podjęto się zadania przebudowania gitary do postaci elektronicznej. I to jest dopiero współczesna gitara. Temat raczej niespotykany, nie trafiony w czasie, ale do celów poznawczych się nadaje. Załączam linki, których wadą jest, że docelowe strony są w języku rosyjskim. Może mimo wszystko ktoś coś na tym skorzysta:
Gitara 1:http://www.chipmaker.ru/topic/97174/
Gitara 2
Gitara 3
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”