Hałas z wrzeciona

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

Hałas z wrzeciona

#1

Post napisał: Kosnita » 20 lis 2018, 10:04

Witam, na próbę dostałem wrzeciono suhner od kolegi z forum. I mam taki problem jak wrzeciono leży na boku i kręcę nim ręką to słychać delikatnie jakby stukanie kulek jedną o drugą, tak jakby spadały jedną na drugą, jeżeli wrzeciono postawię do pionu już tego dźwięku nie ma, przypuszczam że albo jest popsuty koszyczek albo cała łożysko lub powinno tak być? Łożyska skośne 4sztuki jednorzędowe, maksymalne obroty dla wrzeciona producent przewiduje na tych łożyskach 9.2-10k. I do was przytanie co byście stawiali czy obawiać się w razie naprawy? Średnica zewnętrzna łożyska około 64-66, nie rozbieram wrzeciona, bo niestety nie jest jeszcze moje.

Wrzucam film jaki to dźwięk:

https://youtu.be/YM1rwivKDdk


W sprawach uszczelnień technicznych służę pomocą ;) Jestem w stanie załatwić wszystko ;)


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Hałas z wrzeciona

#2

Post napisał: atlc » 20 lis 2018, 13:54

Z założoną oprawką czy bez?
To nie kulki tylko łapki od HSK63, to one bez naprężenia tak stukają, spójrz na wrzeciono z przodu to od razu zobaczysz w czym rzecz.
Łożyska to 7011.
Jest to w którymś z katalogów wypisane.


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

Re: Hałas z wrzeciona

#3

Post napisał: Kosnita » 20 lis 2018, 15:27

Z założoną oprawka bo to brałem pod uwagę ale jak założę i zacisnę oprawkę jest to samo, po drugie stuka właśnie z tyłu od strony koła pasowego a od przodu cisza. Łożysko które podałeś sporo za duże, celuję że siedzi tam 7007.
W sprawach uszczelnień technicznych służę pomocą ;) Jestem w stanie załatwić wszystko ;)


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

Re: Hałas z wrzeciona

#4

Post napisał: Kosnita » 20 lis 2018, 21:35

Jednak mialeś racje tam są faktycznie 7011 łożyska, koszt wymiany tych łożysk niezły jak sobie przejrzałęm. Jak uwazasz to jednak łożyska czy coś jeszcze moze tak stukac ?
W sprawach uszczelnień technicznych służę pomocą ;) Jestem w stanie załatwić wszystko ;)


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Hałas z wrzeciona

#5

Post napisał: atlc » 20 lis 2018, 21:50

Z nagrania myślałem że to dźwięk tych łapek.
Rozbierałeś je?


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

Re: Hałas z wrzeciona

#6

Post napisał: Kosnita » 21 lis 2018, 10:22

Nie nie rozbierałem, takie odebrałem i coś grechotalo na wolnych obrotach myślałem że to kamień jakiś wpadł w wentylator od silnika, ale chcąc zanieść całość do domu rozebrałem silnik od wrzeciona rozpialem, zakręciłem silnikiem i cisza a na Wrzecionie właśnie taki dziwny dźwięk jakby kulka spadała na kulkę. Dzisiaj będę dalej szukał. Właśnie zastanawiam się czy rozbierać je tak ogólnie? Podczas demontarzu raczej nic uszkodzić się nie da?

Dodane 1 godzina 58 minuty 42 sekundy:
Dzisiaj przed chwilą jeszcze sprawdzałem, wystarczy że poluzuje śruby od strony stożka które trzymają całość łożyska itd i wtedy już nie słychać z tyłu od strony koła pasowego łożysk totalna cisza nie ma tego grechotania. Jakieś pomysły?
W sprawach uszczelnień technicznych służę pomocą ;) Jestem w stanie załatwić wszystko ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”