Elektrowrzeciono Kress się grzeje

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
adams38
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2015, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Elektrowrzeciono Kress się grzeje

#1

Post napisał: adams38 » 26 paź 2017, 13:09

Kupiłem nowe elektrowrzeciono Kress FME - 1 1050. Mocno (wg. mojego mniemania) się grzeje. Po jednej minucie, w biegu luzem na najwyższych obrotach uchwyt aluminiowy
(43mm) trudno utrzymać w ręku.

1. Czy to normalne działanie ?
2. Jakie kryteria przyjąć za normalne ?
3. Czy może ono nie może pracować bez falownika ? - w sklepie zapewniono mnie, że może
być zasilane wprost z sieci.
4. Czy szybkość obrotów może być regulowana w czasie pracy ? - w sklepie zapewniono mnie,
że to jest dopuszczalne.
5. Przełącznik regulacji prędkości nie przeskakuje z pozycji na pozycję, tylko ma pozycję
pośrednie (wyczuwalne w czasie przełączania) - tak powinno być ?



Tagi:

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#2

Post napisał: allegromtn » 26 paź 2017, 14:41

W wysokiej temperaturze "wytopi" się smar z łożyska, zależnie od użytego smaru temperatura graniczna to 70-90 stopni. Ale praktycznie przekraczanie 60 to już przesada- dla narzędzi ręcznych.
Falownik to do silników indukcyjnych/synchronicznych- tutaj do niczego ci się nie przyda.
W takim wrzecionie masz regulator triakowy (regulacja napięcia). Możesz zmieniać podczas pracy. To kółko którym kręcisz to zwykły potencjometr- może być ustawiony w dowolnej pozycji. Ustalanie jego pozycji (to przeskakiwanie) jest tylko po to żeby go przypadkiem nie przestawić i żeby się od drgań sam nie przestawiał.
Pozdrawiam Marek


Autor tematu
adams38
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2015, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: adams38 » 28 paź 2017, 21:30

Ja zacząłem temat "Kress się grzeje". Uzyskałem wszystkie informacje, na których mi zależało - dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Elektrowrzeciono było ewidentnie uszkodzone. Sklep przyjął reklamację i wymienił je na nowe nawet nie sprawdzając stanu reklamowanego sprzętu. Nowe uruchomiłem w sklepie (poprzednio nie wykonałem tej czynności, zakładając że jak jest nowe to musi być dobre). Po 2-3 min pracy z ledwością wyczułem zmianę temperatury ułożyskowania. Z mojego punktu widzenia temat może być zlikwidowany.
Jako ciekawostkę podaję, uszkodzony sprzęt był w kolorze szaro - czerwonym - nowy jest czarny. Może poprzednia seria była nieudana ale może to zbyt daleko idący wniosek. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 707
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

#4

Post napisał: FTW » 31 paź 2017, 14:15

Jak się za mocno skręci ten uchwyt 43mm to się grzeje, nie wolno przesadzać.


Pawol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2017, 10:59
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Elektrowrzeciono Kress się grzeje

#5

Post napisał: Pawol » 27 lis 2017, 19:46

Witam, również kupilem kressa 1050. Przy max obrotach po 3min jest strasznie gorąca obręcz (43mm) pomiar temp wskazuję ok 70 stopni. Na połowie mocy również się tak grzeje tylko przy dłuższym czasie. Proszę osoby posiadające kressa o opinię czy u was też się tak grzeją.
Jeżeli nie to wyślę swojego do serwisu na gwarancji.

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektrowrzeciono Kress się grzeje

#6

Post napisał: Yarec » 29 lis 2017, 01:56

Pawol - czytać umiesz ale z wyciąganiem wniosków to nie bardzo ?
Ludzie oni te łożyska smarują byle czym, a wystarczy rozebrać, umyć i nasmarować lekkim smarem do łożysk wysoko-obrotowych i po problemie.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”