Wrzeciono 3kW chińczyk opinie

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Wrzeciono 3kW chińczyk opinie

#1

Post napisał: januszs0 » 08 cze 2016, 12:45

Witam Kolegów

Planuje zakup wrzeciona i do dyspozycji mam albo mokrego chińczyka 2,2 kW standardowego albo wrzeciono chłodzone powietrzem 3kW również chińskie. Fotka wrzeciona o którym piszę:
Obrazek

Proszę użytkowników tego wrzeciona o opinie o nim. Z opisu wynika że pracuje na mniejszych obrotach co przy obróbce tworzyw a w większości to robię jest ważniejsze od większych obrotów które posiada mokry chińczyk.

Pozdrawiam Janusz



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Wrzeciono 3kW chińczyk opinie

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 09 cze 2016, 07:44

Opinie o chinskich wrzecionach sa jednakowe, niezaleznie od modelu ;-)

Co to za tworzywa, ze mokry chinol daje za wysokie obroty???

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

Re: Wrzeciono 3kW chińczyk opinie

#3

Post napisał: steff.k » 09 cze 2016, 17:26

oprawcafotografii pisze:Opinie o chinskich wrzecionach sa jednakowe, niezaleznie od modelu ;-)

Co to za tworzywa, ze mokry chinol daje za wysokie obroty???

q
Może głębokie wiercenie większym wiertłem? Przy mokrym 2,2kw wiertle 8mm i wierceniu na głębokość 40-50mm w poliamidzie to już trochę wyzwanie dla niego.
Serwa DC Rulez!!!
Frezowanie gwintów :D


Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#4

Post napisał: januszs0 » 10 cze 2016, 14:21

Witam Kolegów

Dziękuję za dotychczasowe opinie. Co do tworzyw to ostatnio obrabiam PC-1000 i trudny to materiał dla mojej maszyny. Wrzeciono planuje do nowej maszyny która może niedługo powstanie. Dużo Kolegów używa standardowego chińczyka a o tym ze zdjęcia jest mało informacji dlatego zadałem moje pytanie. Konstrukcja wygląd dość solidnie dlatego się nim zainteresowałem.

Pozdrawiam Janusz


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

#5

Post napisał: steff.k » 10 cze 2016, 15:26

A jakie operacje wykonujesz w tym poliwęglanie?
Serwa DC Rulez!!!
Frezowanie gwintów :D


Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#6

Post napisał: januszs0 » 10 cze 2016, 18:33

Witam

Kupiłem go po okazyjnej cenie i robię z niego obudowy na moduły elektroniczne. Zwykłe frezowanie zgrubne z naddatkiem a potem na zero a na końcu wiercenie otworów pod śrubki.

Pozdrawiam Janusz


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

#7

Post napisał: steff.k » 10 cze 2016, 20:18

januszs0 pisze:Witam

Kupiłem go po okazyjnej cenie i robię z niego obudowy na moduły elektroniczne. Zwykłe frezowanie zgrubne z naddatkiem a potem na zero a na końcu wiercenie otworów pod śrubki.

Pozdrawiam Janusz
To raczej nie ją wymagające operacje jak dla chinola :wink: .
Serwa DC Rulez!!!
Frezowanie gwintów :D


Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#8

Post napisał: januszs0 » 11 cze 2016, 22:31

Witam Kolegów

Wszystkie moje obróbki jakie teraz robię nie są wymagające dla wrzeciona pod względem mocy bo robię je frezem max 6mm. Używam wrzecionka DC 400W i na nim mam możliwość regulacji obrotów od ok 1000 do 18.000 i takie same możliwości chciałbym mieć na nowej maszynie bo dobrze mi się to sprawdza w praktyce. Poczytałem na forum że chińczyk mokry ma przy małych obrotach mały moment i bardzo małą moc a w opisie do wrzeciona którego zdjęcie dałem w poście sprzedający napisał że pracuje ono od mniejszych obrotów dlatego chciałem poznać opinie użytkowników o ile są tego typu wrzecion. Obecnie planuję zrobić maszynę w której chciałbym obrabiać aluminium i tworzywa dlatego poszukuję wrzeciona które najlepiej w amatorskiej maszynie się będzie spisywało. Standardowy mokry chińczyk ma duże grono użytkowników, nie brakuje opinii a wrzeciono które znalazłem nie ma żadnej marki więc wole popytać.

Pozdrawiam Janusz

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#9

Post napisał: kwarc » 14 cze 2016, 17:59

Mam małe zapytanie . Jak takie wrzeciona zachowują sie przy obrotach 300-500 obr/min
i srednicach frezów 10-25mm ?
Pytam bo jak czytam 2kW -3 kW to powinno urywać sufit :) Ale domyślam sie że nie urywa :)


Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#10

Post napisał: januszs0 » 06 lip 2016, 22:07

Witam Kolegów
Kupiłem to wrzeciono i powiem tak. Jak za te pieniądze to jestem zadowolony. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny nie ma się czego przyczepić. Wygląda solidnie, montaż do maszyny jest jak najbardziej ok bo przykręca się go bezpośrednio do płyty z wózkami nie ma potrzeby stosować uchwytów. Kręcąc ręką wszystko chodzi lekko i płynnie. Pomiary czujnikiem zegarowym wykazały na stożku bicie nie przekraczające 0.01 mm. Potem założyłem w uchwyt frez 6 mm długi na 80 mm i w odległości ok 60 mm od nakrętki wrzeciona bicie wynosiło ok 0.02 mm. Moim zdaniem jest nieźle. Po podłączeniu do falownika wrzeciono do 100 Hz jest bardzo ciche. Do do 200 Hz jest jak w Kresie na 3-4 a powyżej 200 Hz jest dość głośno porównywalnie z Kresem na 5-6. Moim zdaniem jak na wrzeciono chłodzone powietrzem i tak nie jest głośno. Wrzeciono podczas pracy jest spokojne nie da się wyczuć żadnych wibracji. Odnośnie pracy tego wrzeciona na maszynie nie mogę się wypowiedzieć bo moja nowa maszyna na razie jest w powijakach więc nic poza testami na stole nie mogę zrobić. Odnośnie 3 kW jakie ma mieć to wrzeciono to zwykły chwyt reklamowy. Na wrzecionie pisze że ma ono ok 8A co daje przy zasilaniu 200V ok 1,6kW i to moim zdaniem jest max co można z tego wrzeciona wyciągnąć. Podsumowując jestem zadowolony z tego zakupu mam nadzieje że będzie mi to wrzeciono dobrze się sprawowało i na moje amatorskie potrzeby będzie wystarczające.

Pozdrawiam Janusz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”