wrzeciono pneumatyczne Giordano Colombo

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
bula
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2007, 15:50
Lokalizacja: pomorskie

#11

Post napisał: bula » 18 lis 2007, 17:30

A jeśli wysłucham jakieś stuki lub coś podobnego to będzie znaczyło, że źle pracuje silnik?? czy smar może w tak istotny sposób wpływać na mój problem? wiem , że może wtedy szwankować sterowanie przez zły odczyt z enkodera lub coś z sygnałem?? najgorsze jest to, że maszyna na początku po włączeniu działa i pobiera narzędzie a po paru minutach,tak jakby coś się rozgrzało , nie pobiera i chce bazowania maszyny. Po bazowaniu raz działa dobrze i weźmie narzedzie a raz nie. To jest zastanawiające czy mają na to wpływ zabrudzenia czy może to inna sprawa i chodzi o ustawienia w sterowaniu w programie?
ps. i tak strasznie dużo już się dowiedziałem dzięki


Najczęściej jest tak"Adam Słodowy - Zrób to sam"

Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#12

Post napisał: ALZ » 18 lis 2007, 21:22

Kurczę! ktoś tu namotał, chodzi o wrzeciono czy napęd osi Z??
Ja zrozumiałem że problem dotyczy wrzeciona i pobierania narzędzia. Napisz bardziej szczegółowo.


mariohs
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 218
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:12
Lokalizacja: Małopolska

E koledzy chba sie zapominacie.

#13

Post napisał: mariohs » 19 lis 2007, 17:54

Alz masz racje koledzy zeszli z temaciku. Ja zadałem pytanie o namiary o przedstawiciela w Polsce a ci zeszli na prowadnice. Czegoś tu nie rozumię. A tak swoja droga Bula to ile mocy ma to elektrowrzecionko że nie wspomnę o tym ile kosztowało bo tez bym chciał wiedziec :mrgreen:

[ Dodano: 2007-11-19, 18:55 ]
Bula cz to ten symbol elektrowrzeciona RC 110 ISO 30. Powiem szczerze identyczne mi pasuje do mojej maszynki tylko nie wiem jaka cena tego caceńka. Miemniej jednak ma do ciebie pytanie? Masz do tego wrzeciona całą dokumentacje rysunkową, bo ja buduję elektrowrzecionko i potrzebował bym coś z tego zerznąć. Jakby co to na [email protected]
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc dzięki ktorej przyczynisz sie do zbudowania rodzimego elektrowrzeciona za które wielu będzie ci dziękować.
mariohs

Awatar użytkownika

Autor tematu
bula
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2007, 15:50
Lokalizacja: pomorskie

#14

Post napisał: bula » 22 lis 2007, 11:05

no właśnie z dokumentacją do tego cuda są problemy bo niby maszynka jest a kwitów na nią nie ma :neutral: i tez poszukuję wszystkiego co się da, ale jak to jest w kapitalizmie nie ma nic za darmo jak coś znajdę to podeślę :grin:
Najczęściej jest tak"Adam Słodowy - Zrób to sam"


mariohs
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 218
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:12
Lokalizacja: Małopolska

#15

Post napisał: mariohs » 22 lis 2007, 17:33

Spoko bula jakos sie dogadamy. Ale nie napisałes czy masz namiary na polskiego przedstawiciela tych elektrowrzecion. Powiem szczerze był bym za to wdzieczny go ja znalesc nie moge. Pisałem do przedstawiciela w niemczech tydzien temu ale cisza do tej pory.
mariohs

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”