Zakup mokrego chińczyka 2.2kW

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

G3d
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 324
Rejestracja: 02 sty 2009, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

#31

Post napisał: G3d » 16 maja 2015, 09:51

Na 5l destylki dałem litr dykty :D
Jak dla mnie pompa daje radę.
Godzina planowania stołu frezem 10mm ani wrzeciono, ani chłodziwo nawet nie było ciepłe.


Mniej gadania - więcej robienia.

Tagi:


4FUN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 06 wrz 2011, 12:05
Lokalizacja: Białystok

#32

Post napisał: 4FUN » 31 maja 2015, 11:41

Nie lepiej zalać borygo? Mam w kompie chłodzenie wodne i zawsze miałem problem z glonami. Lałem jakieś specyfiki itd itp i zawsze prędzej czy później tworzyły się glony.
Jak zalałem borygo 3 lata spokoju :)


Autor tematu
ci3jk4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 125
Rejestracja: 12 paź 2012, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

#33

Post napisał: ci3jk4 » 31 maja 2015, 19:54

Gdzieś w którymś temacie o chłodzeniu było że borygo z czasem osadza się na ściankach i zmniejsza przepływ, ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.
Ja do mojego dodałem denaturatu dla koloru podobnie jak G3d;)


4FUN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 06 wrz 2011, 12:05
Lokalizacja: Białystok

#34

Post napisał: 4FUN » 31 maja 2015, 20:51

Mam naprawdę długo borygo w układzie i nic takiego nie zauważyłem. Poza tym jak to by działało w samochodach? Skoro tam jest z powodzeniem stosowane to myślę, że to najlepszy środek chłodniczy do tego zadania.


Autor tematu
ci3jk4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 125
Rejestracja: 12 paź 2012, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

#35

Post napisał: ci3jk4 » 01 cze 2015, 06:59

Nie wiem nie znam się, ale ostatnio mi ta wiadomość wpadła w oko. Niby że kwestia tego że w aucie są wyższe temperatury.
Nawet jeśli tam się coś osadza to pewnie prędzej się chińczyk rozleci niż się tyle nagromadzi, żeby się coś zmieniło, ale akurat miałem wodę i dyktę pod ręką, to zalałem.

EDIT:
Poszukałem i znalazłem:
Ten temat
ALZ pisze:Nie używaj borygo bo sobie syfu narobisz. Kup lepiej Ergolid. Borygo nie nadaje sie do temperatur ponizej 80 stopni .
niko65 pisze:A co się z nim dzieje? używamy go w jednej maszynie dość długo i puki co sprawdzał się
ALZ pisze:Jak wszystkie chłodziwa samochodowe nie ma dodatków które zapobiegają tzw. korozji mikrobiologicznej. Czasami wzrost glonów jest tak gwałtowny że zapycha nawet tak duże kanały jak w chińskim wrzecionie. Tak jak wspomniałem, czasami, ale odczyszczenie kanałów po takim syfie w zasadzie jest niemożliwe bez demontażu. W chłodziwach samochodowych to zjawisko nie występuje z uwagi na wysoką temperaturę pracy.
Ergolid jest naprawdę wysokiej klasy chłodziwem,wg. niektórych lepszy od markowego amerykańskiego Dowtehermu.

Za ile wyrwałeś tę pompę Mikromy??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”