elektrowrzeciono Homag

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
tomasz cebulka
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2012, 13:08
Lokalizacja: grudziądz

elektrowrzeciono Homag

#1

Post napisał: tomasz cebulka » 11 sty 2014, 14:35

Witam,

proszę o radę w jaki sposób zasilić elektrowrzeciono o napięciu 165 V połączone w gwiazdę o częstotliuwości 300 Hz (zdjęcie tabliczki poniżej). Dodam tylko że mam do dyspozycji tylko 220v.
Czy można zastosować falownik ? - jeśli tak to jaki ?, chciał bym meić możliwość zasilić jednocześnie trzy takie same wrezciona

pozdrawiam
Obrazek



Tagi:


pi_ciu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 22 paź 2012, 09:43
Lokalizacja: Poznan

#2

Post napisał: pi_ciu » 11 sty 2014, 17:07


Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: Tomciowoj » 11 sty 2014, 18:59

Tylko falownik, najlepiej jednofazowy. Są dwa rozwiązania:
- albo falownik z regulacją napięcia wyjściowego
- albo falownik jednofazowy, ustawiamy częstotliwość bazową silnika na 400 Hz, częstotliwość maksymalną na 300 Hz, charakterystykę U/F liniowo.
Tylko trzeba pamiętać, że potrzebny jest falownik z 2 A na wyjściu a nie 0,3 kW, dla 3 silników odpowiednio 6 A.
Można zasilić 3 takie same silniki z jednego falownika. Ja dodaję pomiędzy falownikiem a silnikami termiki ( ale nie mylić z wyłącznikami silnikowymi), ich styki pomocnicze łącze szeregowo z obwodem sterującym falownik, w razie przeciążenia jednego falownik się wyłączy, ale nie zostaje przerwany obwód pomiędzy falownikiem a silnikiem. Przerabia kol. okleiniarkę? Ja przerobiłem tak 2 formatyzerko czopiarki.


Autor tematu
tomasz cebulka
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2012, 13:08
Lokalizacja: grudziądz

#4

Post napisał: tomasz cebulka » 12 sty 2014, 15:32

Witam,

Kolego Tomciowoj , czy możesz podpowiedzieć jakiś konkretny typ i model falownika, który można by tu wykorzystać ?. Może poszedłem za daleko pisząc że chcę zasilić trzy wrzeciona jednocześnie. Mam na oku przystawkę z trzema wrzecionami, którą chciałem zaadoptować jako frezarkę do tokarki (do drewna), raczej trzy wrzeciona jednocześnie nie będą tam pracowały ale kto wie ? (kupując falownik chciałem wziąć pod uwagę to że może przydadzą się trzy wrzeciona ).

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”