Jaki silnik do wrzeciona samoróbki?

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Jaki silnik do wrzeciona samoróbki?

#1

Post napisał: m.j. » 12 cze 2013, 11:40

Co prawda dział poświęcony jest elektrowrzecionom ale mam nadzieję że bardzo nie naruszę regulaminu umieszczając ten temat tutaj.

Jakiś czas temu zakupiłem na forum wrzeciono samoróbkę (dość dobrze wykonane) ze stożkiem MK3 i gabarytowo zbliżone do mokrych chińczyków. Zamiast kupować mokrego chińczyka zamierzam jakoś uzdatnić owe wrzeciono do pracy na budowanej frezarce CNC. Wrzeciono jest bez silnika i na 100% jest wolnoobrotowe więc potrzebowałbym jakiegoś w miarę małego (gabarytowo i masowo) silnika na 1 lub lepiej 3 fazy. Moc? Myślę że nawt 1KW by już starczył. W swej manulanej mam 0.8 i nie narzekam. Detale robię małe i głównie w alu ale i jakiś mały detal w stali też pewnie będę chciał zrobić. Na silnikach się nie znam i wszystkie normalne jakoś "krowiasto" wyglądają. Czy są jakieś silne i małe gabarytami silniki coby nie obciążać zanadto osi Z? Jak znacie namiary na takowe silniki to dajcie namiary, a odwdzięczę się plusikiem.


tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

Tagi:

Wróć do „Elektrowrzeciono”