Elektrowrzeciono do aluminium

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

Elektrowrzeciono do aluminium

#1

Post napisał: rockykon » 12 kwie 2007, 10:07

Projektuje ( praca przejściowa) frezarkę do aluminium, pole robocze ok A3, potrzebuje dobrać jakieś elektrowrzeciono "zwykle" + opcjonalnie ( o podobnych parametrach) elektrowrzeciono z automatyczna wymiana narzędzia.

Pyt.1 czy moglibyście podrzucić jakiegoś linka producenta wrzecion, najlepiej jak by było kilka ładnych rysunków, oraz jak najwięcej informacji o tych wrzecionach

Pyt.2 Jaka moc powinno mieć to wrzeciono ( podejrzewam ze min 2kW) ale jakimi obliczeniami to potwierdzić ?? czy jest na to jakaś teoria ? obroty zakładam ok 30 tys.



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 12 kwie 2007, 11:31

rockykon pisze:Pyt.1 czy moglibyście podrzucić jakiegoś linka producenta wrzecion, najlepiej jak by było kilka ładnych rysunków, oraz jak najwięcej informacji o tych wrzecionach
co do wrzeciono to np: Elte , Perske

Katalog: Elte : http://www.akcesoria.cnc.info.pl/pliki/ ... ia_cnc.pdf

Katalog : Perske: http://www.perske.de/en/index.html

Przedstawiciel Perske w Polsce : http://www.ziegergmbh.com/sites_de/index_po.htm

Oczywiście nie napisałeś ile chcesz przeznaczyć kasy na w/w wrzeciona bo może się okazać że starczy na kressa ..
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#3

Post napisał: rockykon » 12 kwie 2007, 13:47

jak juz wspomniałem, ma to być projekt na prace przejsciową, więc koszta mnie nie interesuja ( przynajmniej do czasu az będe sam ja wykonywał) ale z założenia jest to tania konsrukcja, wiec wrzeciono wysadzane diamentami chyba odpada..

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#4

Post napisał: gmaro » 12 kwie 2007, 14:24

ma to być projekt na prace przejsciową


chyba że tak :wink: no to materiały już masz :)
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#5

Post napisał: rockykon » 12 kwie 2007, 14:42

Tylko mi bardziej zalezało na pytaniu 2, wybrac na oko zawsze coś bym wybrał, najwyzej z zapasem, ale ja potrzebuje udowodnić czemu akurat to a nie inne wybieram, a tu na swoj zmysł sie powołac nie mogę ..

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#6

Post napisał: Wodzu » 12 kwie 2007, 15:03

Musiałbyś zdaje sie obliczyc siły skrawania dla aluminium, dla tych najbardziej typowych i założyc jakaimi narzedziami chcesz to obrabiać,głowicami spiekowymi, frezami zgrubnymi itd.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


slavus
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2007, 10:36
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: slavus » 19 kwie 2007, 07:33

----ale ja potrzebuje udowodnić czemu akurat to a nie inne wybieram, a tu na swoj zmysł sie powołac nie mogę ..---


Projekt na pracę przejściową czyli podejrzewam, że studiujesz na wydziale mechanicznym jednej z politechnik. A tu mam pytanie- nie ma u Was wykładu do obróbki ubytkowej i obrabiarek?
Zmuszony początkujący operator CNC

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#8

Post napisał: gmaro » 19 kwie 2007, 07:49

slavus pisze:----ale ja potrzebuje udowodnić czemu akurat to a nie inne wybieram, a tu na swoj zmysł sie powołac nie mogę ..---


Projekt na pracę przejściową czyli podejrzewam, że studiujesz na wydziale mechanicznym jednej z politechnik. A tu mam pytanie- nie ma u Was wykładu do obróbki ubytkowej i obrabiarek?
dobre , dobre ... u mnie znajomy który studiował ze mną zadając podobne pytania w niefortunny sposób na forum o mało co nie wyleciał ze studiów a chodziło o parce inż. i tak się zastanawiam jaki ma sens studiowanie czegoś co mnie nie interesuję ?? a pojawiały sie już podobne zapytania :D
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”