Wrzeciona chińskie z ebay - Naciąganie na Wysyłkę.

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
maxdila
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 13
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2011, 11:49
Lokalizacja: Śląsk

#11

Post napisał: maxdila » 10 gru 2012, 09:35

Jeszcze jest jeden plusk kupienia z chin - ciut taniej mają, jakieś 30zł w kapsie zostaje.



Tagi:


case_ms
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:04
Lokalizacja: końskie

#12

Post napisał: case_ms » 12 gru 2012, 06:31

Witam

Również poszukuje wrzeciona które będzie wysłane z UK - oto kilka odpowiedzi od żółtych ludzików odnośnie kosztów wysyłki. Dodam iż żaden nie daje możliwości wysyłki kurierem!!!


Dear case_mms,

We will pay you the custom duty.
And I'm sorry that your location is in the high zone according to the EMS which need add extra money. Extra one is £42. Then totally you shoul pay 127+59+42=£228.

Thanks and regards

- hotitemsale



Dear case_mms

Thanks for taking interests in this item from us.
We have this item in stock in UK right now, then if you want to buy we can ship it from UK to you.
By the way, as your country locates in the 10th zone, and shipping cost to your country is much higher than to UK, US.
Then if you want to buy, you should add extra 34GBP for this 7kg item.
That means total price for 1 piece of this item to Poland is 138+48+34=220GBP.
Hope you can understand.

best regards

- industrysky


Wysłałem do kolejnych 4 gości - macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę który nie ściemnia i nie oszukuje na wysyłce?

Pozdrawiam


Autor tematu
maxdila
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 13
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2011, 11:49
Lokalizacja: Śląsk

#13

Post napisał: maxdila » 12 gru 2012, 08:32

Ja wysłałem do dwóch i też prosili o dodatkową zapłatę ale nie zdziwił bym się gdyby te wszystkie chińczyki siedziały w jednym biurze :wink:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#14

Post napisał: Zienek » 12 gru 2012, 11:06

A zapytajcie, czy faktycznie do UK jest bez dodatku.
Na święta z okolic Londynu leci do Polski znajoma, jeśli bierze bagaż dodatkowy, to może by upchnęła wrzecionko za jakąś drobniejszą kwotę...
Przypuszczam - nic nie obiecuję.

Zapytać nic nie kosztuje.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#15

Post napisał: RomanJ4 » 12 gru 2012, 11:45

Jeżeli kupujący nie przedstawi sprzedającemu europejskiego nru VAT do wypisania faktury (PLxxxxxxxxxx, nadaje je i rejestruje urząd skarbowy), to ten nie ma prawa mu sprzedać bez VAT, bo tylko taki numer uprawnia do sprzedaży bez podatku (czyli na eksport)
Aby taki nr u nas otrzymać, trzeba zarejestrować firmę w US.
Tylko czy warta skórka za wyprawke, bo gdy polska firma kupi w GB towar bez naliczonego VAT, to musi sama naliczyć i odprowadzić de facto ten podatek w PL. Jest to cała procedura księgowa, nie będę jej tu przytaczał.
Reasumując, legalnie nie sprowadzisz danego towaru bez uiszczenia VAT, albo tam, albo tu.
To samo dotyczy rzeczy używanych , ale sprzedawanych przez jakąś firmę zagraniczną na fakturę (czyli na eksport)

jeżeli kupisz przez internet np w GB towar który przesyłają pocztą czy kurierem(za pobraniem również) to przechodzi on po drodze przez Urząd Celny, który nalicza (bądź nie, bo różnie się zdarza) cło i podatek, który firma kurierska płaci za Ciebie i pobiera przy odbiorze (lub dzwonią i proszą o wpłatę danej kwoty).

Taka była procedura jak sprowadzałęm książki ze stanów (prywatnie)
pozdrawiam,
Roman


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: wczoraj » 12 gru 2012, 12:26

Ja bym na wszym miejscu doplacił tylko poprosił zeby cena wzrosła o ta dodatkowa kwote , wytłumaczcie mu ze do katury vat . W razie zwrotu dostaniecie wiecej .A z drugiej strony wysyłka paczki z uk to przez polskie firmy 10fnajmniej (i nigdy niewiadomo ) a profesjonalne 30f . Chinczyk czy z uk zawsze wysyła przez kuriera musi miec potwierdzenie ,bo inaczej pay-pal zabierze mu sam kase z konta i wam odda bez jego zgody . On musi udowodnic ze wam wysłał . Przerabiałem to , mnie koles z danii tak wyrolował wysłałem mu zwyklą paczka bez truck numera .Stwierdził ze nie dostał . Klient jest bardziej chroniony jak sprzedający .


case_ms
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:04
Lokalizacja: końskie

#17

Post napisał: case_ms » 12 gru 2012, 20:34

Witam ponownie.

To jak jest z ty vatem? Ci co kupili niech się chwalą od kogo kupili ile faktycznie zaplacili i co z cłem i vatem. Wiele osób o to pyta a jak mam dopłacić jeszcze vat to co powiecie na to :

http://allegro.pl/elektrowrzeciono-wrze ... 65991.html
http://allegro.pl/falownik-lg-ls-1-5-kw ... 43611.html

wychodzi 1580zł z falownikiem LG i ewentualnym zwrotem uszkodzonego wrzeciona do PL a nie UK co wiąże się z kosztami i kłopotem

a drugi kpl wychodzi 710 wrzeciono plus 23% = 874 +422=1296zł

kpl z polski wychodzi 284zł drożej pod warunkiem że na przesyłkę z UK ( lub raczej Chin) nie naliczą cla....


Czekam na wpisy osób które kupiły towar naprawdę z UK, podanie nazwy sprzedającego i faktycznych kosztów..

Pozdrawiam Marek


Autor tematu
maxdila
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 13
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2011, 11:49
Lokalizacja: Śląsk

#18

Post napisał: maxdila » 14 gru 2012, 10:13

Wrzeciono wczoraj przyszło z UK kurierem DPD.

Co do cła, w UE go nie płacimy w żadnym kierunku, możemy sobie wysyłać komu chcemy, kiedy chcemy i za ile chcemy. Trochę się po europie nawysyłałem sprzętu i wiem jak mniej więcej sprawa wygląda.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#19

Post napisał: Zienek » 14 gru 2012, 10:36

Ile finalnie kosztowało wrzeciono i czy płaciłeś "ukryte frycowe" za transport do Polski?


Autor tematu
maxdila
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 13
Posty: 78
Rejestracja: 07 lis 2011, 11:49
Lokalizacja: Śląsk

#20

Post napisał: maxdila » 14 gru 2012, 10:41

Tak jak pisałem nie zapłaciłem ani centa dodatkowo, za wrzeciono z wysyłką zapłaciłem 310$.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”