łożyska - chińskie wrzeciono, elte, i inne

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
liquid
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2012, 23:20
Lokalizacja: Kraków

łożyska - chińskie wrzeciono, elte, i inne

#1

Post napisał: liquid » 05 gru 2012, 10:39

Witam Szanownych Kolegów,

Chciałbym dowiedzieć się jakie są łożyska w popularnych wrzecionach do kwoty 2.000 zł, ze szczególnym naciskiem na mokrego chińczyka 1,5kW, 2,2kW.
Wiem, że chińczyki to trochę loteria i trwałość wrzeciona zależy również od innych czynników, ale mając informację jakie łożyska tam siedzą, mogę wybrać coś lepszego.


Na forum znalazłem posta z informacją, że w mokrym chińczyku 1,5kW są 2*7002C.
W wersji 2,2kW zazwyczaj 7005C+7002C, natomiast dostałem dzisiaj odpowiedź od sprzedawcy, że w 2,2kW są:
6005*2 SKF
6002*2 NSK


Proszę o dokładne informacje, czyli: nazwę wrzeciona, oznaczenie łożysk, ilość, producenta a nie tylko stwierdzenie, że są dobre:) lub nie.
Jeśli to możliwe, to od razu sprzedawcę.
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: ALZ » 05 gru 2012, 12:51

Łożyska to nie wszystko. Nawet najlepsze łozyska założone w niedokładnym i źle spasowanym wałku i obsadzie pożyją krótko. Warto sprawdzić w katalogach producentów łożysk jakie są wymagania i dopuszczalne tolerancje przy ich montażu..


Autor tematu
liquid
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2012, 23:20
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: liquid » 05 gru 2012, 17:18

ALZ pisze:Łożyska to nie wszystko. Nawet najlepsze łozyska założone w niedokładnym i źle spasowanym wałku i obsadzie pożyją krótko. Warto sprawdzić w katalogach producentów łożysk jakie są wymagania i dopuszczalne tolerancje przy ich montażu..
Dlatego właśnie pytam tylko o łożysko, ponieważ na resztę nie mam żadnego wpływu:) Czy będzie bicie na wałku, nakrętce, frezie, tulejce to już loteria (tak zakładam, bo nie mam w planach drogich zakupów). Znając jednak typ łożyska, mogę wybrać wrzeciono o teoretycznie lepszych parametrach jak również dostosować parametry obróbki, tak żeby służyło mi trochę dłużej niż pół roku.
Rozbieżność stosowanych łożysk (przynajmniej tak wynika z opisów na stronach internetowych) jest ogromna. Od nominalnej prędkości obrotowej 12.000 rpm, po 35.000 rpm i te wszystkie typy łożysk ponoć występują w wrzecionach o maksymalnych obrotach 24.000 rpm. :shock:
Dlatego prosiłbym kolegów, którzy mieli do czynienia głównie z mokrymi chińczykami, o informację o typie łożysk. Będzie to pomocne jak już wyżej pisałem w doborze parametrów i w wyborze nawet słabszego wrzeciona ale lepszego - bo za 500 zł różnicy, można sobie dużo frezów kupić :cool:

Pozdrawiam


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Raven » 06 gru 2012, 00:12

Przebierasz w chińczykach... jakiego ryżu miskę "monter" dostanie, takie włoży łożyska...

Nie ma żadnej gwarancji, że dwa produkty z tej samej fabryki (a nawet z tego samego dnia) będą miały takie same łożyska... nawet w jednym egzemplarzu mogą się trafić dwa różne...


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: wczoraj » 09 gru 2012, 21:42

Raven pisze:Przebierasz w chińczykach... jakiego ryżu miskę "monter" dostanie, takie włoży łożyska...

Nie ma żadnej gwarancji, że dwa produkty z tej samej fabryki (a nawet z tego samego dnia) będą miały takie same łożyska... nawet w jednym egzemplarzu mogą się trafić dwa różne...
Ciekawe czy twoja praca tez zależy od "miski " w ogóle to lepiej nie czepiajmy się pracowników chińskich .Nie jeden zaczynał używając ich produktów . Wykonują swoją prace i to rynek weryfikuje resztę !! Widocznie nie jest tak źle z tą jakością :mrgreen: , chętnych nie ubywa .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”