Strona 1 z 1

silnik+falownik

: 21 lut 2012, 23:33
autor: kubus838
Witam
Po ostatnich przejściach z awariami wrzecion stwierdziłem, że trzeba zbudować samemu wrzeciono do napędu freza. Jakiś czas temu na forum jeden z kolegów opisywał mi jak zrobić takie wrzeciono z silnika modelarskiego. Paru moich kolegów próbowało zrobić mi coś takiego ale im to cienko wychodziło. Raz silnik wogóle nie zadziałał, drugi raz po włączeniu zakręcił stanoł i już później skończył na śmietniku. Dlatego doszedłem do wniosku, że takie "historie" trzeba robić samemu. Ja nigdy nie miałem nic wspólnego z falownikami. Dlatego mam kilka pytań.
1.Jak zbydować falownik(oczywiście nie chodzi o "weź kilka elementów i złóż) tzn co trzeba wiedzieć o silniku i jaki to ma być silnik?
2. Skąd wziąć schemat falownika?
3. Co z mocą silnika zasilanego przez falownik, jakie napięcia, zmienne czy stałe?

Oczywiście proszę kolegów którzy chcą mi pomóc o wyjaśnienia napisane normalnym językiem - czyli takim jak dla osoby zielonej w temacie

Jeszcze nie mam silnika, ale chodzi mi o silnik jak najlżejszy i oczywiście jak najmniejszy. Silnik ma się rozkręcać(chciałbym) do 30 000 obrotów na miunute.


robert