Awaria wrzeciona Chiron Fz-20

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

Awaria wrzeciona Chiron Fz-20

#1

Post napisał: silvesters » 16 lis 2011, 18:41

Witam,
mam problem z wrzecionem w maszynie chiron fz-20, na sterowaniu Fanuc 6M. Silnik wrzeciona to Siemens 1HU3106. Nie jestem pewien czy to problem z silnikiem czy z elektroniką. Problem objawia się w sposób taki że gdy włączę prawe obroty, to podczas obracania się wrzeciona słychać nieregularne, jakby puknięcia dobiegające najprawdopodobniej z transformatora (miga przy tym jedna dioda w szafie). Przy włączeniu zaś obrotów lewych dzieje się to samo z tym wyjątkiem, że po zatrzymaniu obrotów (M5), narzędzie przez chwilę się jeszcze powoli kręci (choć nie zawsze), gdy ręką dynamicznie ruszę narzędzie w jedną stronę to czasami odpuszcza. Najgorsze jest to, że wybija mi zabezpieczenie główne i praca na maszynie jest niemożliwa.

Nie wiem czy to w czymś pomoże ale usterka ta nie nastąpiła przy obróbce. Jednego dnia skończyłem na niej pracę normalnie, a trzy dni później po włączeniu pojawił się opisany problem.
Dodatkowo zastanawiam się czy temperatura może mieć na to wpływ, ponieważ w pomieszczeniu gdzie jest maszyna jest tak jak na dworze (nie wykończone jeszcze), a przez te dni gdy maszyna nie była włączana spadła temperatura.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Silvesters



Tagi:

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: skrzat » 18 lis 2011, 19:50

silvesters pisze:Dodatkowo zastanawiam się czy temperatura może mieć na to wpływ, ponieważ w pomieszczeniu gdzie jest maszyna jest tak jak na dworze (nie wykończone jeszcze), a przez te dni gdy maszyna nie była włączana spadła temperatura.
nie znam sie na elektrowrzecionach ale moze Ci sie wilgoc na sterowaniu skroplila?
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”