Wrzeciono na oprawki ISO30 z pneumatyczną wymianą narzędzia

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

Wrzeciono na oprawki ISO30 z pneumatyczną wymianą narzędzia

#1

Post napisał: Mc_Kansy » 25 sty 2011, 18:39

Witam,

Minęło trochę czasu od pierwszego pomysłu i projektu zbudowania wrzeciona z pneumatyczną wymianą narzędzia na oprawki ISO30 DIN69871-A. Nie jest to elektrowrzeciono, z racji tego napędzane będzie poprzez pasek zębaty silnikiem elektrycznym o mocy max. do 10kW :smile:

Zaczęło się od prostego projektu, a skończyło się na czymś takim:
Obrazek

Trochę informacji pokrótce - wszystkie elementy wrzeciona wykonane są ze stali 16HG (1.7131), korpus, wał oraz koszyk zamka dodatkowo zostały nawęglone, a następnie zahartowane do twardości ponad 60HRC. Oczywiście jak widać na poniższych zdjęciach, prawie wszystko jest szlifowane :wink:
Zastosowałem łożyska stożkowe, bo ich nośność jest kilku krotnie większa od łożysk kulkowych skośnych (które to tak bardzo tutejsi forumowicze uwielbiają :razz: ), poza tym wrzeciono jest przeznaczone do mielenia materiału obrabianego, a nie zbieranie po 0,1mm (jak w przypadku np. Kressa lub słabego Elte) z niższymi obrotami, niż inne elektrowrzeciona; maksymalne obroty są w sumie ograniczone tylko obrotami granicznymi większego łożyska - 6400obr/min :wink:
Podobnie z sprężyną - wiem, że zwykła sprężyna jest giętka i za bardzo nie sprawdza się w takim zastosowaniu, jednak uważam, że dla takich obrotów, z jakim będzie pracować jest jak najbardziej w porządku. Przy okazji dla informacji - siła zacisku oprawki to ponad 800N.
Jest także opcjonalne chłodzenie wrzeciona, czyli dwa otwory pod króćce do przyłączenia układu chłodzenia oleju, którym zalany jest cały korpus z łożyskami.
Do prawidłowego działania pneumatycznej wymiany narzędzia jest potrzebne oczywiście sprężone powietrze, ale w porównaniu do innych firmowych wrzecion, dla tego wystarczy już ciśnienie tylko 2.2bara :smile:

Podsumowując - żaden opis nie powie nam, co to dokładnie jest, tak więc załączam skromną galerię poniżej, począwszy od wykonanego pierwszego elementu, aż po krótki filmik przedstawiający działanie mocowania oprawki w wrzecionie. Brak jeszcze samego testu wrzeciona z napędem i zamocowanym w maszynie, to jednak muszę pozostawić albo przyszłemu nabywcy, albo jak zbuduję kolejną maszynę cnc :mrgreen:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


- filmik przedstawiający wygląd całego wrzeciona.

- filmik przedstawiający działanie mocowania oprawki.


Zapraszam do oceniania i komentarzy :smile:
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 22:37 przez Mc_Kansy, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:


Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: Maq » 25 sty 2011, 20:41

Piękna sprawa, gratulacje :grin: Ciekawy jestem jak to chodzi na obrotach...


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#3

Post napisał: wieslawbarek » 25 sty 2011, 21:15

Was fur ein zufall ale w niedzielę widziałem na Peters CNC Ecke temat SK30 Frasspindel mit auto WZW und servo antrieb (jestes z Katowic to powinieneś rozumieć :mrgreen: ) ale tam właśnie chłop zastosował na poczatek sprężyny talerzowe 25 na 12,2 na 1.25 pietnaście pakietów po dwie sztuki siła 4.4 kN (kiloniutona ) dalej jest tam cała dyskusja na ten temat czyli obliczanie itd.nie czytałem dalej bo ja mam iso 40 i mam zrobioną wymiane przetestowaną choć jeszcze nie zamontowaną z jednej prostej przyczyny mam kilkadziesiąt oprawek ale co jedna to inna SK Din . Mas .Cylinder hydrauliczny o średnicy 40 mm potrzebuje ponad 100 atmosfer by scisnąć moje sprężyny talerzowe (sa to oryginalne sprężyny stosowane przez Deckela.Według mnie 800 N to za mało no chyba że się pomyliłeś przy pisaniu.

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#4

Post napisał: Piotrjub » 25 sty 2011, 21:52

Umieść zdjęcia przynajmniej po 3 sztuki w rzędzie - tego tak sie nie da oglądać


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: Mc_Kansy » 25 sty 2011, 23:40

Jak najbardziej przyjmuję do wiadomości, że normowo siła zacisku oprawki w moim wrzecionie jest aktualnie za mała :smile: Wiadomo, jest to projekt amatorski (nie żaden komercyjny na skalę masową), w dodatku pierwszy i niestety, ale takie drobne poprawki raczej "muszą być" :mrgreen: Oznacza to z mojej strony, że nie jest to już ostateczność - mam na myśli moją sprężynę o sile dokładnie 811N (czyli jakieś 80Kg). Dałem akurat taką (trochę na "wyczucie"), gdyż po prostu nigdzie nikt w internecie nie udostępnia takich informacji lub katalogów normowych (albo źle szukałem?), które określają jaka musi być siła zacisku dla danej wielkości oprawki przy jakiej wielkości narzędzia, obrotów itd., a czytając tutaj na forum zastałem gdzieś orientacyjną informację, że przy profesjonalnych wrzecionach dla oprawki bodajże ISO50 siła zacisku dochodzi do prawie 300, czy 500Kg, także jeśli analogicznie ISO30 jest mniejsze, dałem po prostu coś w granicach 100Kg, a jako, że była akurat sprężyna takich wymiarów o maksymalnie takiej sile, to taką zastosowałem :smile: Można uznać, że jest to na razie sprężyna do testów, o :mrgreen:

Bardzo chętnie zaglądnąłbym do jakiegoś katalogu, jak ktoś takowy udostępni, jaka powinna być siła zacisku - skoro wrzeciono prawdopodobnie trafi za niedługo na sprzedaż, to chciałbym, żeby przyszłemu nabywcy oprawka nie wybiła dziury w ścianie :wink:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#6

Post napisał: Piotrjub » 26 sty 2011, 00:47

Co prawda trochę inne w budowie ale w 2006 roku przerabiałem obudowy wrzecion ISELA na uchwyty ISO30 z pneumatyczna zmiana narzędzia. Max obroty 15 tys obr/min ale min 300 obr/min. Można zobaczyć jak takie wrzecionko wyglądało. Oryginalna obudowa była bardzo delikatna.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 00:59 przez Piotrjub, łącznie zmieniany 2 razy.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 1

#7

Post napisał: www.kimla.pl » 26 sty 2011, 00:56

Dokładnie, 800N to co najmniej 4 razy za mało do tego stożka.
Ale to nie największy problem.
Nie chcę Cię martwić, ale te łożyska zupełnie się do tego nie nadają.
Mam wrzeciona ze stożkami ISO50 w maszynach które obrabiają głowicami fi 300mm i zawsze są tam łożyska skośne.
Łożyska stożkowe zupełnie się do tego nie nadają.
Już przy 2000 obrotów tak się będą nagrzewały, że będziesz się mógł poparzyć, nawet przy niewielkim napięciu wstępnym. Ponadto wbrew pozorom to nie jest najsztywniejsze rozwiązanie. Sztywność osiowa takich łożysk jest znacznie mniejsza niż łożysk skośnych, które są przeznaczone specjalnie dla wrzecion.

Nie chcę Cię zniechęcać ponieważ widać, że włożyłeś w to wiele serca, ale jeśli możesz to pomyśl o zmianie łożysk


Wikingus
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Rzeszów

#8

Post napisał: Wikingus » 28 sty 2011, 17:08

Witam ja równierz jestem w trakcie robienia wrzeciona na stożek iso 30 napędzanego paskiem i teraz po przeczytaniu tego posta mam zagryche ze sprężyną :( może uda się włożyć okolo 100 kg zobatrzymy na co pozwolą wymiary.
chciałbym spytać kolegę czy mógł by się podziełić rysunkami tłoka pneumatycznego. Na początku myślałem nad oryginalnym silownkiem Na sprężone powietrze ale wymiary jego są ogromne prawie tyle co wrzeciona i wyglądało by jak a raczej nie wyglądało by.
W swoim wrzecionie zastosowałem łożyska skośne NTN SF07A17PX1 dość nietypowe ale były to łożyska w bardzo dobrej cenie i małej średnicy zewnętrznej.

Pozdrawiam


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#9

Post napisał: Mc_Kansy » 28 sty 2011, 17:19

W sumie siłownik pneumatyczny w moim wrzecionie to nic innego, jak tłok o odpowiednim kształcie (w moim przypadku akurat pod łożysko z jednej strony) z rowkiem pod oring, umieszczony jest w cylindrze, który jest jednocześnie elementem całego wrzeciona :wink: Całość widać na półprzekroju aksonometrycznym, który załączyłem na początku mojego tematu.

Ale zgodnie z prośbą kolegi, załączam jak dokładnie wygląda mój tłok:

Obrazek


Dla informacji, chcąc zaprojektować taki siłownik pneumatyczny (tj. dobrać oring oraz wymiary rowka, pasowania tłoczyska), wystarczy nic innego jak skorzystać z zamieszczonych już wcześniej na forum tablic w tym temacie: https://www.cnc.info.pl/topics66/jaki-w ... t18620.htm :smile:


Wikingus
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Rzeszów

#10

Post napisał: Wikingus » 28 sty 2011, 17:42

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź informacja napewno się przyda.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”