Naprawa wrzeciona

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

andula
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 23 cze 2004, 22:41
Lokalizacja: Chruszczobród
Kontakt:

#11

Post napisał: andula » 26 wrz 2009, 22:51

polecam z forum kolegę WojtekK , robiłem i przerabiałem u niego kilka wrzecion , ceny bardzo rozsądne, i robota dobrze wykonana



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#12

Post napisał: cnccad » 22 sty 2015, 12:23

Panowie , odświeżę temat.
wrzeciono ES915 , wymiana łożysk to jakaś orientacyjna cena :?:
można podać :?:
ogólnie wrzeciono w dobrym stanie , ale zawyło na dosłownie 5s i je wyłączono. Teraz słychać łożysko lub łożyska ale wymieniać trzeba i tak wszystkie.

jak się dorwać do tych łożysk :?: Ma ktoś jakieś rysunki :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#13

Post napisał: Dudi1203 » 22 sty 2015, 15:04

cnccad, troche sie kiedys interesowalem tymi wrzecionami, ale za wiele informacji nie mam. Tyle co Ci moge pomoc to że tam są łożyska hybrydowe, więc szykuj się na wydatek okolo 3000zł za parę łożysk. I staraj się kupić łożyska tego samego producenta co były orginalnie, bo jak już zdążyłem sie zorientować, to różni producenci łozysk wymagają różnych tolerancji pod osadzenie łożysk. A tolerancje te są baaardzo ciasne (3 klasa)
I jeszcze taki drobiazg - pamiętaj, że tego wrzeciona nie wolno uruchamiać bez oprawki (a zabezpieczenia na taki wypadek nie ma)

Gdybyś rozbierał i mógł podczas rozbiórki zrobić pare zdjęc to będe wdzięczny. Najbardziej chodzi mi o sensor oprawki i realizację przedmuchu stożka

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#14

Post napisał: cnccad » 22 sty 2015, 18:17

już je częściowo rozłożyłem.
Zrobię jutro parę zdjęć. Jak będziesz chciał , to Ci podeślę wszystkie na e-mail. żeby nie zapychać forum lub udostępnię u siebie na stronie.
dzięki
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#15

Post napisał: gaspar » 27 sty 2015, 22:20

ja proponuję jednak udostępnić je tutaj, wszyscy jesteśmy ciekawi co tam siedzi. Mam manuala od hsd odnośnie wymiany sensorów itp, ale nie ma tam wiedzy tak magicznej, jak operacja wymiany łożysk.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


kondzio_m
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2014, 18:10
Lokalizacja: Podkarpacie

Wrzeciono BT40

#16

Post napisał: kondzio_m » 01 lis 2016, 12:44

Witam może pomożecie jak w temacie mam problem z wrzecionem po wymianie łożysk
podziałało 2,5 mc i lipa chodzi bo musi. Poprzedni właściciel maszyny przy sprzedaży zaznaczał że łożyska wytrzymują max rok i wymiana może polecicie jakąś firmę która podejdzie do tematu poważnie bo nie oto chodzi żeby wymieniać


zdzicho
Posty w temacie: 3

#17

Post napisał: zdzicho » 01 lis 2016, 14:28

Żywotność łożysk,zależy od wielu czynników,producenta,,smarowania,obciazenia, napięcia wstępnego, obrotów,poprawności montażu,sposobu pierwszego rozruchu.


kondzio_m
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2014, 18:10
Lokalizacja: Podkarpacie

#18

Post napisał: kondzio_m » 01 lis 2016, 16:51

Wiem dlatego chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów jak rozsądnie podejść do tematu nie wymieniałem sam łożysk tylko zleciłem osobą które miały doświadczenie łożyska tez nie byle jakie założyłem Nachi smar Kluber Isoflex . Łożyska oryginalne jakie były to Fag

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#19

Post napisał: cnccad » 01 lis 2016, 19:43

Ja nie pamiętam jakiej firmy zakładałem łożyska a wysłuchałem tyle historii na temat łożysk i ich wymiany że w pewnej chwili pomyślałem że wrzeciono to technologia kosmiczna i jak nie masz laboratorium , to po prostu ich nie dotykaj.
Dotyczyło to wrzeciona jak niżej na zdjęciach


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wymiana przebiegła w tym i później jeszcze w kilku innych wrzecionach bez problemowo , gdzie nawet trzeba było ratować się klejami by wykasować luz na wirniku czy w gnieździe łożyska.
Ale trzeba jak by nie było pracować zgodnie ze sztuką i mieć narzędzia które się potrafi używać.
Nie naprawiam tych urządzeń cały czas a tylko w tych maszynach gdzie mam serwis.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


zdzicho
Posty w temacie: 3

#20

Post napisał: zdzicho » 01 lis 2016, 20:02

Fag,jest dobry,Nachi nie wiem.Omijaj Skf,tak cięli koszty ,że obcięli jakość.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”