Taśmociąg - dobór materiałów, metody obliczeń, rolki

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11

Post napisał: BYDGOST » 27 cze 2010, 10:53

Grad - to takie białe i zimne kulki, które spadają z nieba. A grat - to zadziory, które powstają na brzegach wycinanych elementów lub w trakcie ostrzenia narzędzi. Ostrzarze mówią na to "drut". Po ostrzeniu trzeba go usuwać i stąd się wzięło pojęcie "obciąganie druta". Skądinąd wiemy, że to pojęcie zawędrowało daleko, daleko .......
Wracając do sedna sprawy. Grat występujący na brzegach spędzał sen z powiek ludziom zajmującym się automatyzacją tłoczenia. Dopóki detale podawane były ręcznie do tłocznika to nie było sprawy. Im bardziej zużyty wykrojnik, tym grat coraz większy. Może tak być, że z początku wszystko idzie doskonale, ale z czasem zaczyna się knocić. Są metody zmniejszania gratu do minimum, ale to z kolei kosztuje i komplikuje produkcję.
( kolega diodas troszkę mnie ubiegł w odpowiedzi, ale mam nadzieję, że nie zanudzam).

[ Dodano: 2010-06-27, 11:07 ]
smouki pisze: szczelina 2 milimetry, popychacz z tyłu, to nie rozumiem jak mają te płytki w podajniku się skleić[/b]
Popatrz - płytki są jedna na drugiej i w sumie tworzy to spory stos płytek a co za tym idzie nacisk na płytkę znajdującą się na samym dole. Wystarczy mały zadzior, przekoszenie lub zniekształcenie płytki i wszystko się zakleszczy.
Inaczej sytuacja będzie wyglądała gdy będziemy wysuwać płytki od góry. Nacisk mamy niewielki. W przypadku zahaczenie się o grat płytka najwyżej nieco podskoczy podczas popychania. W takim przypadku trzeba zmusić płytki do podnoszenia się do góry i można to zrobić podajnikiem wibracyjnym. Jest jeszcze coś takiego jak podajnik wibracyjny liniowy czyli drgająca rynna. To co pokazał smouki można by z tym połączyć po pewnych modyfikacjach.


Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Tagi:

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#12

Post napisał: smouki » 27 cze 2010, 12:55

to teraz tylko pytanie czy te płytki będą miały te graty, a jeśli tak to nad moim systemem uporządkowania płytek trzeba się zastanowić, taką tylko koncepcję rzuciłem, może się przyda może nie, to jest tylko przedstawienie idei, bo ja nigdy nie miałem do czynienia z takimi systemami, a głowa moja pełna takich pomysłów
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”