Plotery termiczne LYNX Multitool II

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
kalreg
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 60
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:24
Lokalizacja: Olsztyn

Plotery termiczne LYNX Multitool II

#1

Post napisał: kalreg » 17 sty 2016, 21:55

Witam po raz pierwszy na forum. Widze ze wiele osob pisze posty twierdzac ze jest kompletnie zielona jesli chodzi o CNC - zaliczam sie do tej grupy:)
Mam pytanie o maszyne z tytulu tj Lynx Multitool II - jak wyglada awaryjnosc tego urzadzenia i eksploatacja? Mysle nad zakupem plotera termicznego a ten od razu jest z frezarka co wydaje mi sie ciekawym rozwiazaniem. Wykonywac z nich chcialbym elementy dekoracyjne (rzezby). Prosze o pomoc i podpowiedz w nastepujacych kwestiach:
- czy takim ploterem mozna wyciac sylwetke czlowieka naturalnych rozmiarow, ze srednia jakoscia detali ? tzn zeby twarz miala np nos, oczy, ale niekoniecznie szczegoly np zarostu?
- rozumiem ze ploter jednodrutowy moze wyciac z bloku jeden wymiar, nastepnie moge obrocic material o 90 stopni i wyciac drugi wymiar. Co z trzecim wymiarem, ktorego w przypadku skompliowanych obiektow (jak figura czlowieka) nie da sie wyciac (chyba) inaczej jak frezarka?
- czy jezeli frezarka ma pole robocze w pionie 80 cm i moze sie zaglebic frezem na te 80 cm w material to czy to zalezy od dlugosci frezu jezeli ma wyciac fragment duzo glebszy niz okalajacy go material? Widzialem frezarki ktore mialy ruchomy frez (mogl byc ustawiony pod katem do materialu) - czy to jest rozwiazaniem?
- jezeli nie lynx to co polecicie w budzecie 20000-30000?
- a moze lepszym rozwiazaniem bylaby po prostu frezarka z w miare duzym polem roboczym?

Pozdrowionka,
Kalreg.



Tagi:


Djbakus
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 04 mar 2016, 17:53
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Plotery termiczne LYNX Multitool II

#2

Post napisał: Djbakus » 16 lis 2017, 07:21

wg mnie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :P

A tak na poważnie, to wydaje mi się, że frezarka nie będzie tutaj cudem techniki. Raczej podstawowa o mizernej sztywności. Twarde materiały nie będą dawały się obrabiać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”