Duze kubiki styroduru

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
kalreg
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:24
Lokalizacja: Olsztyn

Duze kubiki styroduru

#1

Post napisał: kalreg » 29 lip 2016, 15:59

Czesc,

Pisalem juz o tym w tworzywach sztucznych ale pomyslalem ze jeszcze tutaj sprobuje - poszukuje firmy ktora sprzedaje wieksze objetosciowo ilosci styroduru. Chodzi mi o objetosci 1x1x1m, bo kupowanie tego w plastrach i potem klejenie mija sie z celem zwlaszcza ze sa one sfazowane pod katem budowy:( Ktos cos?

Pozdrowka,
Darek.



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Duze kubiki styroduru

#2

Post napisał: pitsa » 29 lip 2016, 20:12

Fazowanie może ułatwić ci montaż - sklejanie bryły. :mrgreen:

Nie produkuje się styroduru w takiej objętości.
Technologia produkcji styroduru (XPS) jest inna niż styropianu (który można "zdobyć" u producentów w bryle).
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
kalreg
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:24
Lokalizacja: Olsztyn

#3

Post napisał: kalreg » 01 sie 2016, 23:45

Nie moge sie z toba zgodzic - produkuje sie rozne rozmiary. Slyszalem o firmie ktora ze styroduru robi wypelnienie pokladow statkow/jachtow i ich ploter wycina styrodur wielkosci hali, wiec kubik 1m3 to powinna byc pestka. Slyszalem tez o firmie ktora robi xps wlasnie w wiekszych brylach tylko mi uciekla ta nazwa i mialem nadzieje ze ktos mi podpowie.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#4

Post napisał: pitsa » 02 sie 2016, 14:57

Nie spotkałem płyty XPS grubszej od 120mm. XPS robi się z ciągniętego wafla, a nie przez podgrzewanie parą wodną w komorach.

W większych objętościach spotkałem się z wylewanie poliuretanu - składnik A + składnik B i chlup. :mrgreen:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#5

Post napisał: komar190 » 18 sie 2016, 01:20

Wow
w końcu temat w którym mogę wystąpić w postaci innej niż bierny "czytacz"

Na styrodurze znam się nie od dziś i mógłbym napisać opasłą magisterkę na ten temat

Sprawa przedstawia się nastepująco
Styrodur powstaje w procesie ekstruzji, wyciskanie pasma bezkońcowej płyty XPS, która w kolejnych krokach cięta jest za pomocą gilotyny na odpowiednie długości, standardowo ~125cm, choć widziałem naocznie też 200cm, 240cm i nawet 300cm.

Na grubość styroduru wpływa posiadany przez fabryki ekstruder a raczej jego moc i wydajność.
Na polskim rynku od ręki kupić można płyty do grubości 12cm bo to jest graniczna grubość płyt standardowych, a niejednokrotnie max możliwość ekstrudera w danej fabryce.
Synthos Oświęcim potrafi robić płyty max 16cm ale są to produkty niestandardowe i w grę wchodzi w przypadku braku na stanie produkcja na życzenie.

Ja osobiście w rękach miałem i ciąłem ploterem najgrubszą płytę XPS z firmy DOW Chemical - 20cm sprowadzaną specjalnie dla mnie z okolic Balatonu na Węgrzech.

Ciekawostką jest że firma Jackon w teorii potrafi na mega niestandardowe zamówienia produkować płyty nawet o grubości 40cm ale nigdy na oczy czegoś takiego nie widziałem, tak mówią ich broszury produktowe, być może są to płyty sklejane w specjalnych procesach. Takie specjalistyczne sklejanie nie powoduje zaklejania drutu termicznego podczas wycinania na ploterze cnc bo nie ma warstwy kleju. Klejenie polega na podgrzaniu powierzchni obu płyt w bardzo wąskim zakresie temperatur i automatyczne ściśnięcie ich razem i sprasowanie.

Polistyren w blokach występuje powszechnie pod postacią styropianu EPS o różnych gęstościach.

To co kolega wyżej opisuje do tych statków i spieniania to ewidentnie poliuretan. Są nawet filmy na youtube jak przebiega taki proces, jak chińczycy skręcają formę w której rozlewają wysokoreaktywne składniki A+B z których powstaje spieniony poliuretan


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#6

Post napisał: hornet20 » 19 sie 2016, 20:55

kalreg pisze:Nie moge sie z toba zgodzic - produkuje sie rozne rozmiary. Slyszalem o firmie ktora ze styroduru robi wypelnienie pokladow statkow/jachtow i ich ploter wycina styrodur wielkosci hali, wiec kubik 1m3 to powinna byc pestka. Slyszalem tez o firmie ktora robi xps wlasnie w wiekszych brylach tylko mi uciekla ta nazwa i mialem nadzieje ze ktos mi podpowie.
kolego, chyba chodzilo Ci o bloki sztywnej piany polieretanowej...


komar190
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 30 kwie 2011, 12:01
Lokalizacja: Cz-wa

#7

Post napisał: komar190 » 19 sie 2016, 22:35

choćby Kolega autor tematu znalazł producenta takowej piany to za pomocą zwykłego plotera termicznego to nie pójdzie raczej.
Raczej tylko "fast wire"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”