budowa pierwszej maszyny CNC kilka pytań

Maszyny do wycinania gorącym drutem

ter_haar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 09 mar 2009, 14:31
Lokalizacja: poznań

#11

Post napisał: ter_haar » 03 sty 2012, 08:10

Zastanawiam się nad zasilaniem, czy aby na pewno zgodnie z zaleceniami 4V x 20 czyli 80V.
Myślałem, że w tak delikatnej konstrukcji i braku oporu ze strony obrabianego materiału i tak nie trzeba niepotrzebnie zwiększać zasilania i chciałbym zastosować 24V które jest tanie i dość popularne.
Sterowniki jednak będą SSK-B05 - 1,5A; 30V; 1/8 kroku czyli chyba nikomu tutaj nie obce,
Nie do konca rozumiem. Chcesz podawać 80V na sterownik? SSK-B05 powyżej 36 woltów pójdzie z dymem. U mnie 4 takie sterowniki działaja przy napięciu 24V (tani i popularny zasilacz impulsowy i wszystko działa. Teoretycznie powinien byc zasilacz niestabilizowany, ale podłączyłem co miałem)

Ale pamiętaj też o zasilaniu drutu. 24 wolty na zasilanie druta będzie raczej za mało (chyba że dasz krótki/gruby drut). U mnie na drut idzie 48V i jest to dolna granica - myślę o zwiększeniu do 60V.



Tagi:


Autor tematu
marcoo80
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:29
Lokalizacja: strumień

#12

Post napisał: marcoo80 » 03 sty 2012, 15:55

właśnie w tym rzecz, że chcąc zastosować silniki takie jak mam zasilanie 24V może być za niskie więc rozważam zmianę silników na jakieś inne o niższym napięciu, wiem oczywiście o tym że sterownik ma maksymalne napięcie ok. 30V.
Co do zasilania drutu to chcę zastosować transformator z większą ilością odczepów, drut raczej będzie cienki więc transformator pomiędzy 40 a 60V, zastanawiam się dodatkowo nad sterowaniem temperaturą drutu programem, ale to odłożę na później.
Co do długości drutu to będzie chyba ni dłuższy niż 100cm.

Awatar użytkownika

MarcinxD
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 228
Rejestracja: 17 gru 2009, 20:09
Lokalizacja: Zbąszyń

#13

Post napisał: MarcinxD » 03 sty 2012, 19:46

Witam, jeżeli pole robocze ma być 1m na 1m przy 4 niezależnych osiach to drut 100cm będzie z pewnością za krótki ponieważ wycinając skośne skrzydła potrzeba więcej drutu. Przy tym formacie dobierz drut dla największego skosu, więc min 140cm. Ale wtedy jeżeli będziesz chciał zastosować drut 0,2mm to przydałoby się najlepiej 80V
Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#14

Post napisał: pukury » 03 sty 2012, 19:51

witam.
kol. i tak ma " nieźle " - robię dla kumpla ploter do skrzydeł .
dostał zaparcia jak po czekoladzie - ma być na 1500 mm .
i co z napięciem ? :shock:
drut ma być 0.15mm .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


ter_haar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 09 mar 2009, 14:31
Lokalizacja: poznań

#15

Post napisał: ter_haar » 04 sty 2012, 08:16

pukury pisze:robię dla kumpla ploter do skrzydeł .
dostał zaparcia jak po czekoladzie - ma być na 1500 mm .
i co z napięciem ? :shock:
drut ma być 0.15mm
Przy takim drucie, to użyteczne do cięcia napięcie jak nic przekroczy Ci 100v. Drut będzie w jakiejś koszulce? Jak możesz to opisz w paru słowach jak chcesz to ugryźć od strony bezpieczeństwa - żeby operatora nie pokopało jakby coś.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#16

Post napisał: pukury » 04 sty 2012, 09:11

witam.
zdaję sobie sprawę z tego faktu - wielkość napięcia .
ale - co robić ? - tak musi być .
trzeba odizolować dokładnie drut i system napinania ( osobna sprawa ) od konstrukcji .
nie pchać łap do drutu i to chyba wszystko co można zrobić .
jako że musi być trafo to od sieci jest się odizolowanym .
to już coś .
widziałem na jakimś portalu anglojęzycznym urządzenie zasilane bezpośrednio z sieci - przez regulator na tyrystorze - to dopiero szaleństwo ! .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


ali
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 146
Rejestracja: 28 wrz 2005, 14:30
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: ali » 07 sty 2012, 13:47

Panowie,

Przy takiej dlugosci drutu i robieniu skrzydeł powstaje inny problem. Jesli skrzydlo jest zbiezne to wielkosc koncowek sie znacznie rozni i predkosci na koncach beda zdecydowanie rozne. Jedna strona bedzie szla maks predkoscia natomiast druga bedzie zdecydowanie mniejsza, a drut grzeje tak samo na calej dlugosci.

Krawedzie (zwlaszcza splywu) beda nadtopione od strony mniejszego proflu. Ja cialem drutem o dlugosci ~1100mm styrodur i problem byl duzy. Przy "zyletkach" z dzwigarem gdzie wjazd jest poziomo profil sie zachowywal jak bimetal i normalnie wyginal.

Styropian w tym zestawieniu wypadal lepiej, ale chcialem mocniejszy styrodur.

Sam sobie kiedys wymyslilem, ze zrobie duza maszyne i bede mogl robic dowolne ksztalty, jednak sa wlasnie ograniczenia z tytulu roznych predkosci na koncach. Pomijam kwestie softu, jesli ktos chce ciac 2x 2D i nie skrzydla to jest generalnie kaplica. I przygotowanie kodu wymaga sporo gimnastyki. Bawilem sie GMFC i ciesze sie, ze mozna 30 dni sie nim pobawic przed zakupem bo jakbym go kupil to chyba bym sie rozplakal. Teraz chce potestowac jedicut'a, jednak akurat nie mam nic do ciecia.

Dla mnie idealem byloby wrzucenie dwoch DXFow (na prawa i lewa strone) zaznaczenie punktow, w ktorych drut ma byc w tym samym momencie, ustawienie wzgledem siebie i sru. O ile mi wiadomo nic takiego nie ma, i trzeba kombinowac.
pozdrawiam
Jakub Jędrzejczak


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#18

Post napisał: pukury » 07 sty 2012, 14:00

witam.
masz oczywiście rację co do różnych prędkości - co za tym idzie podtopień .
ale co zrobić ?
jakoś trzeba sobie radzić - jak to rzekł baca zawiązując buta dżdżownicą :lol:
może tu coś będzie http://5xproject.dyndns.org/5XProject/t ... HE+Project
da się pracować z usb ( podobno) .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


henryk 39
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2010, 20:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19

Post napisał: henryk 39 » 07 sty 2012, 16:20

Witam
Jestem w trakcie testowania plotera amatorskiej roboty [Kolega PUKURY też maczał w nim palce}
przerobiłem ładnych parę m3 styropianu różnych twardości i trochę styroduru , mam możliwość
montowania drutu różnej długości [ drut Kanthal 0,15] Używam go głównie do wycinania rdzeni
skrzydeł do modeli . preferuje raczej modele duże ,z tąd też połowa płata ma często dł 200 cm
Używam programu GMFC i uważam że do tych celów jak na razie nie ma lepszego.
Elementy płatów wychodzą najlepiej przy długości drutu do około 105 cm [na jedną płytę]
powyżej zaczynają się schody , szczególnie przy styrodurze..
Duży wzrost niebezpiecznego napięcia ,bardzo małe prędkości ,co najgorsze to" wleczenie' się drutu najlepiej widoczne przy zmianie obrotów na krawędzi natarcia.
Przy wykonywaniu rdzeni dłuższych niż 100 cm nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonywać je z
dwóch elementów.Jedynie trzeba pilnować aby zachować identyczną wysokość położenia drutu
przy wykonywaniu obydwu elementów.W programie GMFC pomaga nam w tym zakładka
GMFC/ZERO AXIS
Ja przy drucie 015mm , długość 108 cm stosuję napięcie 42 V dla styropianu,prędkość 2mm/sec,przy styrodurze około 58 V prędkość bardao małą około 0,66mm/sec

Pozdrawiam Henryk


ali
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 146
Rejestracja: 28 wrz 2005, 14:30
Lokalizacja: Poznań

#20

Post napisał: ali » 07 sty 2012, 20:46

Oczywiscie mozna ciac w kawalkach i tak tez problem rozwiazalem.
Tylko przy projektowaniu maszyny sobie zakladalem, ze chwytam cala plyte styroduru (1200mm) i tne co mi sie podoba ;) Zycie to zweryfikowalo - i budujac taka maszyne dobrze wiedziec, ze sa pewne ograniczenia.
Cale szczescie moja maszyna jest wykonana w taki sposob, ze mam dwie osobne niezalezne ramki, moge je sobie ustawic dowolnie daleko od siebie, jedyne co musze zrobic to inna ramke z drutem, wiec nie trace tego, ze zeby zrobic ukos na malym elemencie to mi jedna strona leci od oporu do oporu.
Dodatkowo wykonalem sobie narzedzia do ustawiania materialu w odpowiedni sposob, zeby miec powtarzalnosc. Ja cialem drutem 0,25mm prad mialem ustawiony w zakresie 0,8-1A dla styroduru, obecnie na drut 0,15mm mam za male napiecie, ale to zmienie w najblizszym czasie. Predkosci mialem 1mm/sec dla styroduru styropian nie pamietam, ale duzo szybciej. Dodam, ze nie mam najmniejszego problemu z cieciem 2D ani styroduru ani styropianu.

Tak wygląda jedna strona, druga jest symetryczna.

Obrazek


Co do GMFC to moje zastrzezenia sa nastepujace
- potrafi sie tak zawiesic, ze trzeba zrestartowac system i to przez hard power down ubijanie przez menedzera zadan nic daje rady.
- czesto podczas pierwszego ciecia po wlaczeniu robi glupoty zatrzymuje sie w polowie pracy na chwile etc. takze najpierw puszczalem jakis prosty szybki element bez ramki.
- import dxfow i edycja punktow niby jest, ale slaba i nie intuicyjna.
- nie rozumiem dlaczego tnie odwrotnie niz wyswietla na ekranie (importujac DXF'a i ustawiajac pierwszy punkt z lewej maszyna leciala przez caly material w srodku z drutem nastepnie ciela od prawej do lewej)
- nie mozna przerwac ciecia, i jak sie gdzies pospieszylem i cos skopalem to resetowalem kompa bo nie oplacalo mi sie czekac np 26min az przeleci caly kod.

Natomiast przyznaje, ze wycinanie z DAT, kompensacje, dzwigary etc dzialaja calkiem fajnie takze do skrzydel sie nadaje, ew do ksztaltow, ktore mamy zapisane w DAT.

Dodam, ze ta droga troche mialem zamiar isc - generowani z dxf'ow plikow DAT i ich synchronizacja na zewnatrz programu, da sie to zrobic za pomoca kilku innych programow, tylko to masa czasu. Teraz chcialbym sie pobawic jedicutem, zobacze jak on sie sprawdzi na GMFC sie zawiodlem, do moich zastosowan sie srednio sprawdza, ale podkreslam, ze mi zalezy na wycinaniu 2x 2D z dxfow gdzie oba sa inne.
pozdrawiam
Jakub Jędrzejczak

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”