budowa pierwszej maszyny CNC kilka pytań

Maszyny do wycinania gorącym drutem

pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#21

Post napisał: pukury » 07 sty 2012, 20:56

witam.
ja to tak bardziej z ciekawości niż w jakimś konkretnym celu robię .
może jakąś fotkę mojej konstrukcji " na winie " - z tego co się nawinęło zrobię .
troch wstyd bo to pokraka taka okrutna .
na usprawiedliwienie mogę napisać że to z pociętych 2 szyn do " timelapse " .
dałem się wpuścić i zostało - życie , życie :lol: :lol:
kombinuję nad systemem stabilizacji temperatury drutu - choć lekkiej .
po to ten ploter .
pozdrawiam .


Mane Tekel Fares

Tagi:


ter_haar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 09 mar 2009, 14:31
Lokalizacja: poznań

#22

Post napisał: ter_haar » 08 sty 2012, 15:25

ali pisze:Dla mnie idealem byloby wrzucenie dwoch DXFow (na prawa i lewa strone) zaznaczenie punktow, w ktorych drut ma byc w tym samym momencie, ustawienie wzgledem siebie i sru. O ile mi wiadomo nic takiego nie ma, i trzeba kombinowac.
Oj, nie czyta sie forum, nie czyta....
konwersja dxf do gcode

co prawda trzeba narysować całość w jednym dxfie ale na dwóch warstwach. Więc prawie dokładnie to co chcesz :)


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#23

Post napisał: hornet20 » 27 sty 2012, 18:21

ter_haar pisze:Oj, nie czyta sie forum, nie czyta....
hehe... napewno przeczytal, dzial styropianowo tak szybko sie rozrasta na forum ze trudno nadazyc zprzegladaniem teamtow :P
Jedicut akurat do w.w celow sie nadaje wysmienicie. Bezposredniow programie otwiera sieoba rysunki dxf (niestety musza byc zapisane jako osobne pliki). Wystarczy przy konfiguracji ciecia dodac kilka punktow koordynacyjnych i juz :) Jedyne coewtedy "wysypuje" o czasem program na krzywizach daje za duza punktow i skutkuje to glupotami w mmencie nalozenia offsetu... alenie jest to az tak uciazliwe, ty bardziej ze sciezke narzedia mozna podejzec i widac wszystkie niedociagniecia.

ps. Probowalktos pracowac Jedicutem na MM2001 ?? Widze ze niby nowa wersja obsluguje, ale jk wpraktyce to wyglada to nie wiem.


Autor tematu
marcoo80
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:29
Lokalizacja: strumień

#24

Post napisał: marcoo80 » 19 lut 2012, 10:14

Pozwolę sobie na odświeżenie wątku, budowa postępuje, może nie w zawrotnym tempie ale niewiele już brakuje do uruchomienia wycinarki. Mam nadzieję, że niebawem posypią się pierwsze skrzydełka.
Oto co powstało, m.in. w oparciu o to forum :)
pojedynczy zestaw osi X Y
Obrazek

Wózek osi X
Obrazek

wózek osi Y
Obrazek

wózek widoczny od spodu z zamocowaniem śruby napędowej
Obrazek

sterownik wraz z zasilaczami do silników i drutu, chyba rozpoznajecie jakie to sterowniki?
Obrazek

EDIT---------------------------------------------------
Maszynka już prawie działa, ale prawie robi wielką różnicę, nie spodziewałem się całego zachodu z oprogramowaniem, najbardziej do gustu przypadł mi programik jedicut, chyba dlatego że jest względnie prosty, niestety silniki ani drgną więc zainstalowałem mach3, można go skonfigurować ale widzę że nie jest stworzony do 4-osiowej maszynki, a na pewno niełatwo w nim wyciąć jakiś trójwymiarowy obiekt.
Czy istnieje mozliwość skonfigurowania Jedicut-a tak, żeby zadziałał z płytą SSK-MB2 i czterema sterownikami SSK-B05 ???
Jesli to niemożliwe to czy jest jakiś prosty programik który może wycinać "bezpośrednio z rysunku"?


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#25

Post napisał: hornet20 » 17 kwie 2012, 00:32

pisz na pricv, zadzwonisz i mniejwiecej ci przyblize co i jak. Chyba zejuz dales rade :)


Autor tematu
marcoo80
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:29
Lokalizacja: strumień

#26

Post napisał: marcoo80 » 10 cze 2012, 18:12

no powiedzmy, że dałem radę, przynajmniej maszynka działa, wycinam na linuksie, rysunki tworzę w qcad, nie jest to może jakoś bardzo proste ale jakoś się mi udaje. Pierwsze modele wicherka 10 już latają więc pora zabrać się za jakieś ambitniejsze projekty.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”