Wiertarko-frezarka OPTI BF 20L VARIO

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
banditosp
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 44
Rejestracja: 10 paź 2009, 10:34
Lokalizacja: Radziejowice

Wiertarko-frezarka OPTI BF 20L VARIO

#1

Post napisał: banditosp » 08 paź 2014, 11:17

Używa może ktoś tej frezarki , czy warto zakupić ją do przydomowego warsztatu ( głównie hobbystyczne prace związane z majsterkowaniem ) z opcją przeróbki w przyszłości na cnc .
Wiem , że zaraz mi wszyscy polecą zośkę ale ja bym wolał coś bardziej solidnego do takiej sumy .
http://allegro.pl/wiertarko-frezarka-op ... 13831.html



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 08 paź 2014, 16:16

Mogę polecić to samo co tu https://www.cnc.info.pl/topics60/zakup- ... t61386.htm - wymienił "zośkę" na coś czego szukacie to i może coś o tym powiedzieć.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


jacek38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 273
Rejestracja: 13 mar 2005, 21:35
Lokalizacja: Pelplin

#3

Post napisał: jacek38 » 08 paź 2014, 20:29

Witam - moja już działa - jeszcze sporo pracy przy niej ale powoli do przodu
[youtube][/youtube] pozdrawiam Jacek.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

Re: Wiertarko-frezarka OPTI BF 20L VARIO

#4

Post napisał: cnccad » 08 paź 2014, 20:47

banditosp pisze:Używa może ktoś tej frezarki , czy warto zakupić ją do przydomowego warsztatu ( głównie hobbystyczne prace związane z majsterkowaniem ) z opcją przeróbki w przyszłości na cnc .
Wiem , że zaraz mi wszyscy polecą zośkę ale ja bym wolał coś bardziej solidnego do takiej sumy .
http://allegro.pl/wiertarko-frezarka-op ... 13831.html
mam to coś od 3 ... 4 lat.
co mogę powiedzieć o niej ...hm ... po prostu działa ale po 2 latach "umarł" mi silnik.
Wiec założyłem falownik i silniczek 0,75kw. Teraz szykuje się do zmiany przełożenia z zębatki na pasek.
W poprzedniej wersji miałem plastikowe koło , padło , założyłem z brązu a teraz wymiana na pasek. Będzie cichsze to urządzenie.
Do prac o niskim natężeniu obciążenia , można coś na niej podziałać. Ale jak silnik będzie sie miał kręcić przez np. 15min pod obciążeniem to padnie.
Silnik to DC , chyba 90V z magnesami stałymi. Koszt silnika to ok 1000zł netto.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
banditosp
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 44
Rejestracja: 10 paź 2009, 10:34
Lokalizacja: Radziejowice

#5

Post napisał: banditosp » 08 paź 2014, 22:48

Czyli jak do każdego chińskiego wynalazku trzeba dołożyć coby to chodziło jako tako .
Tak myślałem , szkoda że nie można u nas dostać SIEG Super X3 z tego co czytałem to całkiem przyzwoita frezarka do domowych zastosowań .


jacek38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 273
Rejestracja: 13 mar 2005, 21:35
Lokalizacja: Pelplin

#6

Post napisał: jacek38 » 09 paź 2014, 00:38

Witam w mojej jest silnik DC 220V 850W 5600rpm 3,9A - pozdrawiam Jacek.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 09 paź 2014, 07:32

ja piszę że silnik jest chyba 90V ... na pewno DC. I to jest bardzo duży minus.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#8

Post napisał: m.j. » 09 paź 2014, 09:08

Jeśli w grę wchodzą już kwoty w okolicach 6000zł, a ów przydomowy warsztat to nie pokój w M3 tylko normalnych rozmiarów garaż to można pomyśleć nad używaną frezarką z prawdziwego zdażenia. Udało mi się kupić klon Bridgeporta series 1 (identyczny jak oryginał) w stanie takim że nowej chince dużo brakuje za 7500PLN z liniałami, DRO oraz falownikiem Siemens 3-fazowym. Co prawda maszyna dość duża bo ponad 2 metry i 900kg masy ale wysów pinoli ma ponad 12cm, a zakres obróbki to 600x300x400(Z). Jak dla hobbysty mającego miejsce na taką zabawkę to bajka.
Nie mówię, ze masz szukać takiej samej ale chodzi mi o to, że za taką sumę za jaką kupisz zabawkę możesz wyszukać naprawdę coś fajnego tylko trzeba mieć cierpliwość i pojechać z kimś kto się zna aby ocenił stan maszyny, ponieważ niektórzy sprzedawcy za pordzewiały złom liczą tak jak inni za dobrą i sprawną maszynę.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


Autor tematu
banditosp
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 44
Rejestracja: 10 paź 2009, 10:34
Lokalizacja: Radziejowice

#9

Post napisał: banditosp » 09 paź 2014, 10:44

Jeśli chodzi o miejsce to mam przydomowy garaż . Co do kupowania tak dużej frezarki to właśnie nie chce takiej która zajmie mi pół garażu i do tego , żeby kupować takie zabawki używane to trzeba się na tym znać a nikt kto prowadzi działalność ma pojęcie jak sprawdzić taką maszynę nie pojedzie z człowiekiem który przyjdzie z ulicy i go o to poprosi z oczywistych dla wszystkich powodów więc nie będę o tym pisał . Dlatego wolę kupić sobie nową chinkę i akurat tej wielkości frezarka jak w tytule spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi i pole robocze . Nie wiem czy akurat kupię tą ale zapewne kupię coś o podobnej wielkości .
Znalazłem jeszcze ciekawą frezarkę holzmman http://www.kma-maszyny.pl/katalog-produ ... -25vl.html
Mam ukośnice tej firmy i jestem z niej całkiem zadowolony .

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11580
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#10

Post napisał: RomanJ4 » 09 paź 2014, 17:44

Do prac o niskim natężeniu obciążenia , można coś na niej podziałać. Ale jak silnik będzie sie miał kręcić przez np. 15min pod obciążeniem to padnie.
Silnik to DC , chyba 90V z magnesami stałymi. Koszt silnika to ok 1000zł netto.
.
Mam taką frezarkę w kombajnie z tokarką Bernardo. Ssilnik dokładnie DC 190V/6,3A 600W sterowany regulatorem PPM. Jestem teraz do poniedziałku poza domem, piszę z iPoda więc nie mam możliwości, ale jak wrócę mogę podać szczegóły i nr katalogowy napędu(rzczywiście chiński)
Do swojego dorobiłem obce niezależne od włączenia silnika chłodzenie(zaleta-można schładzać po wyłączeniu obrotów) z wentylatorka łazienkowego kanałowego fi 80mm, 100m3/h. Ii frezowałem nim stal 18G2A szer. 48mm głowicą fi 50mm, gł. skraw. 0,3-0,35mm, obr wrzeciona ~1000/min, posuw dość szybki (za pomocą śruby pociągowej tokarki dla obr ~700 jej wrzeciona) i przez ok 1,5 godz. tylko raz robiłem przerwę(chociaż silnik jeszcze nie parzył ręki) dla schłodzenia. Tak więc wcale nie musi paść po 15 minutach, a zbierałem wtedy ogółem prawie 10mm(na dowód mam film i zdjęcia, to mogę wkleić po powrocie). Napęd też przerabiałem na pasek zębaty i dorabiałem obrotomierz (opisałem na forum).
Na pytania chętnie odpowiem w poniedziałek
.
banditosp pisze:Znalazłem jeszcze ciekawą frezarkę holzmman http://www.kma-maszyny.pl...k
To ten sam typ konstrukcji, tylko inne parametry.
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”