Ploter frezujący o polu pracy 1500 x 1000 mm

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
gosart
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2005, 08:20
Lokalizacja: Brzeg

Ploter frezujący o polu pracy 1500 x 1000 mm

#1

Post napisał: gosart » 13 lip 2005, 20:49

Witam Wszystkich dzieki którym podjąłem to zadanie czytając ich posty oraz tych którzy sie przymierzają do budowy. Wytrwałosci Panowie

kiedys obiecałem na forum ze pokażę swoje "maleństwo" no i nastal ten czas. W mojej galeri mozna spojrzec na kilka fotek z faz wykonawczych. Sprzęt moze nie najwyzszych lotów ale po pierwszych testach wykazuje dużą chęc na współpracę, w zasadzie robi to doskonale poza drobnostką (zbyt słaby silnik na osi Y..juz jest zamówinoy nowy) wstepne plany miały oprzeć napędy na siln. SANYO DENKI 0,6 Nm ale jak sie okazało juz w trakcie budowy są one za słabe do tej wielkosci konstrukcji wiec w trybie pilnym silnik na osi X został zastapiony 1,3 Nm a teraz przyszła kolej na oś Y. Poza tą drobnostką wszystko udalo sie znakomicie. Obszar pracy "maleństwa" to 1500 x 1000 x80 mm. konstrukcja podstawowa to profil 80 x 40 mm oczywiscie stalowy gdyz pierwsza maszynka miała być eksperymentem. Blat to 30mm MDF i jak narazie bardzo dobrze to wygląda. (czas pokaże).
Sam napęd freza to jak widać frezareczka FERM która wczoraj pracowała ponad 3 godziny i nawet nie "kwiknęła". Śruby pociagowe trapez Fi 12 skok 4mm naketki brąz bez kasacji luzów, mysle ze przanaczenie sprzetu czyli, frezowanie pleksi, pcv oraz nie wysoka dokładność tych prac nie wymaga kasacji. Slizgi na osiach to łozyska liniowe X i Y fi 30 mm a Z 12 mm. Sprzęt wykonany w zasadzie w warunkach amatorskich z drobna pomoca frezersko-tokarską. To chyba tyle.


POZDRAWIAM, Staly czytelnik Forum
Piotrek - Brzeg



Tagi:

Awatar użytkownika

KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#2

Post napisał: KAPaGo » 13 lip 2005, 21:07

Maszynka zapowiada się interesująco, tylko trzeba poprawić zdjęcia w galerii- mało co widać ,same miniatury zdjęcia się nie wyświetlają

Awatar użytkownika

Autor tematu
gosart
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2005, 08:20
Lokalizacja: Brzeg

#3

Post napisał: gosart » 13 lip 2005, 21:50

No własnie z tymi miniaturkami nie moge sobie poradzić,nie wiem czy mam jakąs mozliwośc ustwić aby wyswietlało także powiekszenia, w razie czego prosze o podpowiedz natychmiast zmienie...

Pozdrawiam
Piotrek - Brzeg

Awatar użytkownika

KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#4

Post napisał: KAPaGo » 13 lip 2005, 22:07

Tam w galerii pokazuje że zdjęcia muszą mieć max rozdzielczość 820x620 więc pewnie pokazuje tylko miniaturki , o ile się nie mylę......

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 14 wrz 2005, 08:40

Bardzo fajna maszynka kolegi GOSART, tylko straszlwie WOLNA. Dlaczego literę E o wielkości na oko 50x50 cm wycinałeś aż 35 minut? Moim zdaniem jeśli tak jest to cała praca właściwie poszła na marne, bo przecież do niczego jej je nie zastosujesz! No chyba do zamówień z realizacją kilkudniową. Mam trochę doświadczenia w kwestii reklamy i wiem, że cały napis mojego logo "R/C zdalniesterowane.pl" wielkości 240x80 cm w laminacie aluminiowym zwamym TU-BOND maszyna mojego kumpla wycinała przez góra 15 minut (także samoróbka). Stałem przy niej - sam widziałem.

Pytania do kolegi GOSART:
1. Masz zamiar coś z tym zrobić (kwiestia prędkości pracy w bądź, co bądź miękkim materiale)?
2. Jak sprawują się niepodparte prowadnice osi Y - czy nie drgają za bardzo?
3. Jak z przekoszeniem bramy o szer. 100 cm napędzanej tylko jedną śrubą?
4. Czy śruby trapezowe fi 12 ne są za małe do posuwów na tak długich odległościach, jak oś X?
5. Czy kwestia prędkości to nie kwestia zastosowanego sterownika?
6. Jakim frezem frezowałeś tę literę E (głównie chodzi o fi i L)?

Mimo wszystko gratulacje z odwagi i wykonania. Aha jeszcze jedno:

7. Ile cię ta maszynka kosztowała (szacunkowy koszt sumaryczny)?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#6

Post napisał: Piotrjub » 30 sty 2006, 21:23

Zaczynam prace nad ploterem o takim samym polu pracy 1500x1000x200.
Czy mozesz podzielic sie wrazeniami z pracy swojej maszyny, na co zwracac trzeba najwieksza uwage. Co prawda dopiero zaczynam konstrukcje maszyny napewno 2-3 miesiace mi to zajmie ale chcialbym rozwiazac problemy juz na etapie konstrukcji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”