Maszyna na początek

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
damian.rozmus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:43

Maszyna na początek

#1

Post napisał: damian.rozmus » 28 wrz 2018, 09:14

Cześć,
rozglądam się od jakiegoś czasu za pierwszą maszyną cnc no i pewnie wiecie jak to jest-wybrać nie łatwo.

Raczej odrzuciłem Chinki, postanowiłem znaleźć coś używanego do 5-7tys ,obszar roboczy minimum 20x30, aby udźwignęła mdf, pleksi, może nawet Alu itp. Fajnie było by pobawić się z aluminium, ale wiadomo, cudów za te kilka tys nie będzie, rozumiem to :) Obrabiarka ma służyć głównie do nauki, jednak chcę już coś w miarę porządnego, a nie zabawkę na 2 tyg. Umiem programować, wiem jak to działa, jednak na pierwszy rzut oka nie ocenie czy konstrukcja jest dobra, a Wy napewno kojarzycie dane rozwiązania konstrukcyjne. Do rzeczy-podrzucam link niżej i pytam Was szanowni koledzy, co myślicie o takiej maszynie ? Moją uwagę przykuła stalowa konstrukcja.
https://www.olx.pl/oferta/frezarka-cnc- ... u2aKX.html

No i jeszcze takie coś, konstrukcja wyglada jak te Chinki z jakiegoś dural, nie wiem, nie znam się : https://www.olx.pl/oferta/frezarka-cnc- ... wkJPL.html

Jeśli macie coś do polecenia to proszę o odpowiedź ;)




m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Re: Maszyna na początek

#2

Post napisał: m.j. » 28 wrz 2018, 12:20

Jeśli nie chcesz sam budować to ta druga moim zdaniem lepsza (chociaż 100% chinka) z racji chociażby Macha3 i laptopa w zestawie. Obie na wałkach wiszących (chyba że ta druga ma podparte ale wątpię). W drewnie i plexi dadzą radę. Alu też zapewne będzie można obrabiać ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sztywność niewielka to i trzeba będzie bardziej lizać niż frezować. Generalnie do zabawy i nauki moim zdaniem będzie OK. Pozostałe pieniądze przeznaczyłbym na jakąś tokarkę z serii "minilathe". Nie wiem co chcesz robić ale dla mnie bez tokarki jak bez ręki.
Oczywiście to tylko moja opinia i to zresztą bardzo subiektywna i nie poparta praktyką, ponieważ sam użytkuję własnoręcznie zbudowaną frezarkę CNC jednak z ruchomym stołem, a nie bramą i z dużo bardziej sztywną konstrukcją. Nie frezowałem na frezarkach z podanych powyżej linków. Opieram się na tym co widziałem na youtubie i co wyczytałem na forach. Pamiętaj tylko, że to Ty masz wiedzieć czego chcesz ponieważ to Ty zapłacisz za frezarkę i to Ty będziesz płacił frycowe za ewentualny nietrafiony zakup, a nie "doradzacze" (mojej osoby z tego nie wyłączając :wink: ).
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


Autor tematu
damian.rozmus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:43

Re: Maszyna na początek

#3

Post napisał: damian.rozmus » 28 wrz 2018, 13:28

Dziękuje za odpowiedź.

A takie walki można zamienić na podparte jakimś rozsądnym kosztem czy lepiej szukać maszyny z podpartymi ?

Dodane 31 minuty 46 sekundy:
A laptop jest tylko ja zdjęciu a nie w zestawie:(


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Re: Maszyna na początek

#4

Post napisał: m.j. » 28 wrz 2018, 13:51

Może być problem z prostą zamianą. Nie znam budowy tych frezareczek ale z doświadczenia wiem, że zmiany konstrukcyjne w skończonym projekcie są bolesne. Lepiej od razu szukać czegoś lepszego. Radzę poczytać dobrze forum i wyciągnąć wnioski. Działanie na gorąco może skutkować zakupem czegoś co pocieszy nas przez chwilę, a na końcu rozczaruje i zrazi do całej zabawy. Tych chinek typu 6040 i podobnych jest masa na yotubie. Pooglądaj, zobacz co potrafią i pomyśl czy tego właśnie chcesz.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


Autor tematu
damian.rozmus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:43

Re: Maszyna na początek

#5

Post napisał: damian.rozmus » 29 wrz 2018, 09:15

Dziękuje, będę czytał ;) znalazłem coś na Allegro , wyglada solidnie, rzucicie okiem ?

/frezarka-cnc-na-bazie-pyfell-komplet-z-pikocnc-i7585835787.html#thumb/3

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Maszyna na początek

#6

Post napisał: adam Fx » 30 wrz 2018, 10:23

Moim zdaniem to patyczak .. przemyślana maszyna z drewna byłaby sztywniejsza.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
damian.rozmus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:43

Re: Maszyna na początek

#7

Post napisał: damian.rozmus » 30 wrz 2018, 16:19

Okej ;) to jeszcze taki isel multi K :

/frezarka-cnc-isel-automation-multi-k-i7518839252.html

I chyba jakaś samoróbka:

/frezarka-cnc-250x350-3-osie-i7578207567.html

Dodane 2 godziny 22 minuty 11 sekundy:
I taka z OLX

/oferta/frezarka-obrabiarka-cnc-2-2kw-aluminium-drewno-pcb-itp-zestaw-CID619-IDvQYiT.html


Autor tematu
damian.rozmus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:43

Re: Maszyna na początek

#8

Post napisał: damian.rozmus » 02 paź 2018, 19:59

Odpowie ktoś ?;)


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Re: Maszyna na początek

#9

Post napisał: m.j. » 03 paź 2018, 12:40

Jakbyś dał normalne linki to może ktoś odpowie. Generalnie to lepiej jeszcze poczytaj forum, wyciągnij wnioski i czekaj na okazję. Do zabawy to byle co wystarczy. Sęk w tym aby nie przepłacić i w razie chęci zamiany na coś ambitniejszego nie za wiele stracić przy odsprzedaży.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Maszyna na początek

#10

Post napisał: Avalyah » 03 paź 2018, 13:48

Normalnych nie można, bo forum usunie.

Jak dla mnie najlepiej wygląda ta ostatnia z olxa, ale nie do końca jestem przekonany do twierdzeń autora. Ale czy warta 7 koła to nie wiem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”