Mała frezarka warsztatowa

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Fifa9426
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2022, 18:26

Mała frezarka warsztatowa

#1

Post napisał: Fifa9426 » 13 sty 2022, 18:33

Witam wszystkich forumowiczów , jestem tu nowy i to moj pierwszy post.
Zajmuje się regeneracją starych silników motocyklowych i szukam frezarki niewielkich gabarytów która zamiesci sie w moim warsztacie . Chodzi mi o kupno frezarki pionowej lecz ceny tych frezarek sa duzo wyzsze niz frezarek poziomych ale zauwazylem ze niektore frezarki poziome maja przystawki (głowice) do frezowania pionowego . Wpadła mi w oko frezarka FWE 16 ale akurat jest sprzedawana w formie frezarki poziomej i tu moje pytanie czy mozna dokupic jakas głowice do tego modelu lub czy inna głowica bedzie kompatybilna z tego rodzaju frezarka . A moze ktos mi pomoze w doborze innej frezarki podobnych gabarytów.




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mała frezarka warsztatowa

#2

Post napisał: Steryd » 13 sty 2022, 19:49

generalnie wszystko jest do zrobienia. Ogólnie do każdej frezarki poziomej producenci zapewniali przystawkę do zamiany w pion. Co do dopasowania, to oczywiście bywa różnie, ale znów- wszystko jest do zrobienia. Nawet ktoś tu na forum sobie dorabiał przystawkę, tylko nie pamiętam do jakiej frezarki.
Zresztą prawie wszystko co zrobisz na pionowej zrobisz i na poziomej inaczej mocując przedmiot (czasem mniej wygodnie, czasem wręcz przeciwnie).
Można?
Morzna!!!


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Mała frezarka warsztatowa

#3

Post napisał: bear » 13 sty 2022, 21:11

W poziomych jest ten problem że przejście z poziomu na pion głowicą zabiera dużo miejsca i mocno zmniejsza się pole pracy w Z, dobrym rozwiązaniem o ile to możliwe lekko podnieść głowice pionową i napęd przenieść jakimś paskiem klinowym. Reszta to tak jak napisał kolega wyżej, na poziomie zrobi się tyle samo co na pionowej, kwestia tylko innego mocowania elementu chociaż niektóre roboty "pasują" pod poziom a inne pod pion.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”