Frezarka do obróbki aluminium.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Mrosconi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2017, 13:19
Lokalizacja: Praga

#1

Post napisał: Mrosconi » 08 paź 2017, 13:33

Szanowni Panstwo,

jestem fotografem slubnym i wymyslalem sobie taka zabavke, ktora proboje wyprodukowac. Jest to frezarka do obrobki aluminia z obszarem roboczym 800x260x350mm. Lineary bedo od Hiwinu 25 i sruby s dual matka DFI2005 od TBI Motion. Poprostu low cost maszyna do garazu.

Jest to pierwszy design. Profile ze stali 140x140x8mm a plyta (ze szlifowana powierzchnia dla prowadnic i polaczen) ze stali 20mm. Calosc oprocz dolu, a moze i ten, chce wypelnic betonem zeby bylo mniej wibracji. Komplet bedzie chyba srobowany, bo niewiem jak bym inaczej mogl dotrzymac bez frezowania calosci prostych katow:)

Co o takiej home made konstrukcji myslicie? Jest w podobnych rozmiarach co ten projekt, to sobie pozwolilem na wsuwke.

Sorki za moj styl. Jestem Czechiem i neimam polsa klawiature:)Obrazek


Marian Mrozek

fotograf

T: +420 608 822 811
W: www.marianmrozek.com


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#2

Post napisał: m.j. » 09 paź 2017, 10:33

Nie wiem jakie są twoje możliwości warsztatowe i ile rzeczy sam możesz zrobić, a ile będziesz zlecał na zewnątrz do wykonania? Konstrukcja kolumnowa i takie pole obróbki wymaga już konkretnych gabarytów maszyny mimo że frezarka ma być do aluminium.
W każdym razie przelicz dokładnie koszta materiałów i obróbki i zastanów się czy nie lepiej kupić manualną frezarkę o takim polu obróbki i nie zrobić jej konwersji na CNC. Jak trafisz zadbaną to praktycznie wywalasz stare śruby trapezowe, dostosowujesz do śrub kulowych, zrobisz lub zlecisz jakieś mocowania silników i masz maszynę nie tylko do aluminium. Koszta wcale mogę nie wyjść większe wbrew pozorom. Jedyny problem w tym, że manualne frezarki o tym polu obróbki trochę ważą. Najbardziej "filigranową" frezarką będzie w tym przypadku bridgeport series I lub jego klony tylko z tym dłuższym stołem. Akurat powinny trafić w zakres obróbki, którego potrzebujesz.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”