Wiertarka TB 13/5E wymiana uchwytu wiertarskiego - pomocy

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

#11

Post napisał: Rybiarz » 30 sie 2017, 16:14

Przy wierceniu trzymają i to dobrze.Spróbuj tylko wprowadzić siłę promieniową np.frezowanie i tak pięknie nie będzie



Tagi:


kolec7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 983
Rejestracja: 01 mar 2009, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#12

Post napisał: kolec7 » 31 sie 2017, 07:22

philut pisze:Trochę jestem zdziwiony że te stożki tak dobrze trzymają, bez żadnych gwintów czy klinów.
A jak nie trzyma, to szkolną kredą go potraktuj i będzie trzymał.
W końcu taka jest zasada działania zjawiska zwanego samohamownością, realizowaną siłami tarcia na powierzchniach klinowych, stożkowych, równiach pochyłych....
Przy wierceniu trzymają i to dobrze.Spróbuj tylko wprowadzić siłę promieniową np.frezowanie i tak pięknie nie będzie
Spróbuj młotkiem wkręcić śrubę, albo śrubokrętem wbijać gwoździe....

Zostało stworzone/wymyślone/opatentowane do wiercenia i w tym zastosowaniu sprawdza się bardziej niż znakomicie!
Wiem, że ludzie kombinują (nie twierdzę, że akurat Ty) i próbują frezować na WS-15 i podobnych wiertarkach, że mocują frezy w futerkach wiertarskich.....
Ale to zawsze przypomina bieganie sprintu w kozakach. Niby się da, ale.......
"W życiu piękne są tylko chwile...."


ghostlpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:09
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: ghostlpa » 31 sie 2017, 13:39

W drugą stronę też jest stożek. Toczone z pręta w jedną na b16 w drugą skrócony morsea. Tzn w mojej tak było. W drugiej Einhell nieco wiekszej mam to samo rozwiązanie.


Autor tematu
philut
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2012, 15:25
Lokalizacja: Gdynia

#14

Post napisał: philut » 01 wrz 2017, 12:49

No to sobie już ze wszystkim poradziłem. Wystarczyło włożyć klucz 24 i podważyć delikatnie - uchwyt się wysunął i już wiem jaki trzeba nowy kupić. Wymierzyłem i okazuje się że mam właśnie to samo rozwiązanie:
W drugą stronę też jest stożek. Toczone z pręta w jedną na b16 w drugą skrócony morsea. Tzn w mojej tak było. W drugiej Einhell nieco wiekszej mam to samo rozwiązanie.
Dzięki wszystkim kolegom którzy służyli pomocą!
Przy okazji zmierzyłem bicie na stożku - mieści się w 0,03mm, więc tragedii nie ma, ale futerko musiało być już dowalone bo gołym okiem było widać jak wiertła tańczą... (wiertarkę kupiłem na niemieckim "Flohmarkt'cie" u turka za 45 euro, taki interes ubiłem... - szkoda, że u nas nie ma takich akcji).
Tak dla podsumowania, ta wiertarka ma stożek B16. Kolega RomanJ4 umieścił TUTAJ fajną tabelkę z wymiarami stożków morse'a.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”