Wabeco F1210E HS CNC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#11

Post napisał: MarioMAX » 29 kwie 2017, 17:26

Yarec, po prawej jest otwór i tak będzie poziomowana obudowa elektronika pod spodem



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: Yarec » 29 kwie 2017, 19:50

czy ja tak nie zrozumiale piszę ?
długo zajmujesz się taką obróbka metali ?
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#13

Post napisał: MarioMAX » 29 kwie 2017, 20:57

Yarec, Od pięciu lat jestem programista frezarek 5 osiowych i tokarek 4 osiowych. Kończę teraz inzynierke zaocznie. Więc raczej się znam.

[ Dodano: 2017-04-29, 20:59 ]
Elektronika będzie pod obudowa lub za. Tak jak to jest we frezarkach które programuje. :wink: więc nie odkrywam koła na nowo :-) to wszystko zerzniete jest ;-)

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: Yarec » 30 kwie 2017, 10:33

MarioMAX - nie neguję Twojej wiedzy ale: budując dla siebie można stworzyć konstrukcję jako konglomerat rozwiązań z istniejących obrabiarek robionych fabrycznie, uwzględniając niuanse technologiczno-wykonawcze i stworzyć cichą, wygodną maszynę.
Robiłem komuś pełną obudowę z płyt szklanych i z wanną ściekową - wyszło cicho i z "podglądem"
Co do mojej pomyłki używałem webco ale z 200 do 2k RPM (poprzednia wersja)
Jak chcesz to napisz na PW a dam Ci adres do wymiany poglądów - pozdrawiam.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#15

Post napisał: MarioMAX » 30 kwie 2017, 21:40

Yarec, Jak uruchomię wszystko, i zajmę się na poważnie obudową to oczywiście się odezwę. Skoro znasz się na tym, to jak myślisz, jaki będzie koszt realizacji takiej obudowy ( cięcie laserem plus gięcie ? Najdłuższy element ma 1500mm chciałem się zmieścić z wymiarem do blachy stalowej 2500x1500 tylko nie wiem, czy są równe, i czy to obniża wgl koszty.

A jutro z okazji święta sobie popracuję i zmontuję mocowanie silnika do kupy ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#16

Post napisał: Yarec » 01 maja 2017, 07:45

nie koniecznie laserem, gięcie czym mniej i bliżej tym taniej.
jak (jeszcze) możesz to zamień to pokrętło na 'okrągłe" - (z nie miłych doświadczeń)
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#17

Post napisał: MarioMAX » 01 maja 2017, 17:39

Yarec, Pokrętła akurat dzisiaj nie zrobiłem, może w tym tygodniu zrobię, głównie to będzie ono wizualne, bo muszę wywiercić w osłonie otwór pod wystający wałek silnika krokowego, i nie chcę, żeby źle wyglądał. Ruszał tym pokrętłem nie będę, bo obok zostaje oryginalna korbka.

No i wizualizacje stały się rzeczywistością.
Obrazek
Owocna praca była, śrubki dystansujące wykonane z dokładnością, do 0.01mm. Jutro kupię brakujące śrubki i nakrętki, i mechanika będzie cała złożona. W tym tygodniu mam nadzieje przyjdą mi kable długie żeby poprzelutowywać w tych silnikach, i będę mógł ją uruchomić. I wtedy zacznę się zastanawiać jak, i gdzie schować krańcówki hmm.. No i paski jakie kupić, i jak dobrać, nie mam zielonego pojęcia.. długi niby musi być na około 370mm a w DTR jest on opisany jako "Belt" więc super pomoc.

Obrazek


Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#18

Post napisał: MarioMAX » 02 maja 2017, 19:32

W sprawie pasków do tej maszyny napisałem w końcu do producenta, podesłał mi ofertę i cena mnie nieco zaskoczyła 21€ za sztukę O.o, ale w ofercie jest podane "Timing belt 140 XL 037 010"
No więc byłem już w domu i wiedziałem czego szukać, zamówiłem sobie od sponsora forum takie paski za 11zł sztuka ;-) Oby się sprawdziły.
https://www.ebmia.pl/zebaty-140xl-p-1625.html
Mam tylko nadzieję, że nie jest to jakaś tandeta, i nie będą się rozciągały. Na innej stronie były takie do zamówienia droższe firmy Continental, jednak materiał to guma, i bałem się czy ten pasek jest przystosowany do CNC czy nie jakiś samochodowy, dlatego kupiłem tego firmy Gates, materiał neopren, co myślicie, ma ktoś napęd na paski tej firmy ?


Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#19

Post napisał: MarioMAX » 08 maja 2017, 17:46

Mam obecnie kłopot z elektroniką, sam nie wiem, czy jest to problem z oprogramowaniem, czy może to jakiś błąd techniczny. Elektryka wygląda schludnie, i raczej niczego jej nie brakuje, maszyna przywieziona z anglii, ale przecież prąd mają ten sam, nie wiem, może ja dostarczam zbyt niski z kontaktu, ale nie wydaje mi się, ( nie mam uziemienia w kontakcie ) tak jak również napisałem na zdjęciach, jeden stycznik się nie świeci ( jest sprawny, sprawdziłem podpinając zewnętrznie 12V do górnego wejścia stycznik to CARLO GAVAZZI RX1A23D25 ) Sterowniki do smooth steppera wgrane świecą się 3 diody jak powinny, zasilanie bierze z USB, mach 3 wyrzuca błędy, ustawienia do macha pobrane z cnczone do płyty głównej Sound Logic Combo rev 5. Podpinałem tylko 3 silniki do tylnych wejść, po włączeniu zasilania, nie zasprzęgliły się, można nimi ręcznie ruszać. Nie wiem czy na Gecko są jakieś diody, ale jeśli tak, to się nie świecą.
Może ktoś z was spojrzy na to świeższym okiem, i coś mogłem pominąć. Mam jedną maszynę CNC, ale elektryki nie składałem sam, wiem jak działa i zmontował bym ją na tych częściach co mam, jednak z konfiguracją z komputerem miałbym problem, więc może to tutaj jest szkopuł.., no nic spójrzcie na zdjęcia, mam nadzieję że rozdzielczość nie spadła za bardzo po uploadzie. Z góry dzięki za pomoc wszystkim fachowcom.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Autor tematu
MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#20

Post napisał: MarioMAX » 12 maja 2017, 19:48

Problem był w elektryce. ( a raczej w ustawieniu macha ) Maszyna już prawie skończona, zamontować krańcówki i podpiąć wrzeciono do macha. obudowa w swoim czasie. Silniki mają już porządne okablowanie, kabel ekranowy o przekroju 2,5mm, długość 3m na jeden silnik. Paski są dość mocno naciągnięte, nie wiem czy nie za mocno, ale nie dało się luźniej, z powodu braku już regulacji w aluminiowych uchwytach. Luzy pokasowałem, naginając ręcznie stół i wrzeciono odchyłki nie przekraczają +/- 0.02mm ale ręcznie korbki chodzą dość ciężko, dobrze, że silniki mocne, nie wiem jak długo wytrzymają to nakrętki kulowe, raczej niemieckie więc najwyżej będzie się zmieniało kulki, luz nawrotny i tak 0,05mm więc jak w chińskich.
Filmik z działania, parę śmiesznych błędów, ale nie chciało mi się nagrywać jeszcze raz, obudowy silników nie przykręcone, dlatego jedna opadła na silnik krokowy, i wydawała dziwne szumy.

https://youtu.be/rTXcM1_ytYA

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”