Mała frezarka do alu stalowo-betonowa

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
iras
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2016, 21:29
Lokalizacja: warszawa

Mała frezarka do alu stalowo-betonowa

#1

Post napisał: iras » 05 sty 2017, 21:14

Witam. Od jakiegoś czasu zbieram wiedzę i materiały do budowy małej frezarki do obróbki niewielkich elementów aluminiowych. Temat już poruszyłem w innym dziale pytając czy stół jaki zakupiłem nada się do frezarki.
Stół stalowy kowalski 300 kg ( wygląda jak traserski).
Na stół będzie położona brama betonowa stała ze zbrojeniem z profili stalowych 60x30x2 myślę że jako zbrojenie będą wystarczające, przykręcona na 12 śrub fi 16.
Stół jest w obróbce, zabielany i frezowany w miejscach przykręcenia prowadnic i bramy.
Zakupiłem również wrzeciono kress 1kw, 3 sterowniki z firmy JAWO DMD560, płytę główną z CNC Profi, 3 silniki od MarkComp 3,1Nm 4,2 A, krzyżak aluminiowy, wózki do krzyżaka Hiwin piętnastki, prowadnice Hiwin 15, wózki i prowadnice do ruchomego blatu Hiwin 20, obudowę do śruby kulowej do blatu.
Szukam jeszcze śrub kulowych 1605 (dobre będą?).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pierwsze pytanie (albo już drugie)... jaki zasilacz do tego zestawu, MarkComp mówił o 300/400 watach i 32v, JAWO o max 200W 37V 4A.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny



Tagi:


atlc
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: atlc » 06 sty 2017, 23:08

Moim zdaniem zbrojenie z profili jest nietrafionym pomysłem.
Celowałbym z zbrojenie z materiału do tego przeznaczonego, czyli prętów żebrowanych umieszczonych zgodnie ze sztuką budowlaną czyli blisko powierzchni odlewu.
Profil o tym rozmiarze specjalnie sztywny nie jest, a też jego powierzchnia nie sprzyja dobremu spajaniu z betonem, tak jak przy prętach żebrowanych. Zbrojenie ma dać głównie wytrzymałość na rozciąganie, ze ściskaniem beton radzi sobie rewelacyjnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
iras
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2016, 21:29
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: iras » 07 sty 2017, 12:50

sugestia dobra. myślisz że dla uzyskania najlepszego efektu lepiej będzie użyć więcej cienkich prętów przy samej powierzchni czy mniej ale grubych ?
A co ze zbrojeniem włóknami stalowymi lub polimerowymi?

Awatar użytkownika

Autor tematu
iras
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2016, 21:29
Lokalizacja: warszawa

#4

Post napisał: iras » 22 lut 2017, 19:39

Obrazek

Witam. Czy taka odległość między wózkami na ruchomym stole będzie dobra? Zaznaczyłem dokąd dochodzi frez. Dzięki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”