Świżak na forum, pole pracy 3000x1500

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
markiusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34
Lokalizacja: starachowice

Świżak na forum, pole pracy 3000x1500

#1

Post napisał: markiusz » 23 gru 2016, 18:08

Witajcie drodzy forumowicz, z racji tego, że coraz częściej myślę, nad zbudowaniem czegoś poważnego z CNC postanowiłem przelać swoją inwencję na monitor i coś stworzyć.

Założenia co do plotera są proste:

- pole pracy 1500x3000
- dokładność nie jest najważniejsza, jeżeli uda się zrobić do 1mm będzie dla mnie ok,
- szybkość też nie jest najważniejsza, chodzi tylko o to, żeby przy wycinaniu kasetonu operator nie usnął na krześle
- będzie frezować głownie dibond, blachę aluminiową do 2mm grubości, MDF, drewno.

W załączeniu kilka wizualizacji i kilka słów wyjaśnień poniżej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podstawa maszyny będzie spawana z profili zamkniętych 100x100x5 i 50x50x5. Prowadnicę w osi X i Y zrobione z profili 50x50x5 podparte w 4 punktach, na to pójdzie płaskownik 80x10 po którym będzie poruszać się wózek którego poglądowy model również zamieściłem.

Część wózka na którym będą osadzone rolki prowadzące będzie zrobiony z płaskownika grubości 25mm, a łącznik z płaskownika grubości 15mm. Rolki prowadzące to łożyska o średnicy 35mm z otworem wewnętrznym 15mm. Łożyska do płaskownika będą osadzone na śrubach wkręconych w płaskownik w którym będzie przygotowany gwint.

Nad osią Z jeszcze pracuję ale na 100% będzie zrobiony na śrubie kulowej i prowadnicach liniowych.

Napęd zrealizuję za pomocą silników krokowych i listw zębatych.

Proszę o konstruktywną krytykę. Prosiłbym o pomoc w doborze silników i sterowania.

[ Dodano: 2016-12-23, 18:10 ]
To zdjęcie się nie dodało, podczas edycji nie mogłem tego zrobić więc wstawiam tutaj :)

Obrazek



Tagi:

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”