Frezarka na profilach 140x80 o polu roboczym 1000x1000

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
luxeee
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2015, 20:20
Lokalizacja: Radomsko

Frezarka na profilach 140x80 o polu roboczym 1000x1000

#1

Post napisał: luxeee » 05 paź 2016, 21:23

Cześć
Jakiś czas temu wykonałem ploter frezująco grawerujący. Konstrukcja zbudowana jest z profilu 140x80x5. Całość została skręcona śrubami M10. Pole robocze jakie udało mi sie uzyskać to 1000x1000x300. Rozstaw wózków po Y 650x500 w X 280x280 i w Z rozstaw prowadnic 280.
Śruby kulowe fi 20/5 Podpory fi 20 Cała elektronika z cncprofi: silniki krokowe 4A 4Nm i sterowniki 4,5A
Ploter budowałem z myślą do obróbki drewna litego i tworzyw sztucznych sporadycznie coś w alu.
Budowa stanęła jak kaszta osiągnęły 7 tyś. zł
W najbliższym czasie planuję zakup:
- formatek aluminiowych na wózki,
-przewody ekranowane,
-elektrowrzeciono z falownikiem,
-frezy,
-programy Mach3 i Aspaier,
- przełożenie 1:2,
Niestety podczas kupna występuje dużo niejasności i problemów wynikających z braku wiedzy. Chciałbym was prosić o pomoc przy modernizacji i udoskonaleniu maszyny. Za wszelką pomoc i krytykę dziękuje;)
Na początek chcę wymienić formatki tekstolitu który całkowicie się nie sprawdził.. na formatki blachy aluminiowej 20mm w osiach x,y,z. Nurtuje mnie pytanie czy zastosowałem dobre rozstawienie łożysk liniowych na prowadnicach... Kolejnym krokiem jest wymiana przewodów łączących silnik krokowy z sterownikiem. Obecnie zainstalowany jest zwykły przewód. Chciałbym go wymienić na ekranowany ponieważ czasem a nawet często sterownik wyłącza się sygnalizując błąd. Na stronie ebmia.pl jest masa propozycji i szczerze nie wiem który przewód będzie najlepszy... Następnie elektro wrzeciono (Teknomotor ) i falownik także ze strony ebmia.pl nie wiem który będzie odpowiedni do obróbki drewna 1,1 czy 2 kW a może wystarczy słabszy ? Zastanawiam się jeszcze nad wykonaniem przełożenia 1:2 w osi Y i X Ale za bardzo nie wiem jakiej szerokości i wielkości wybrać koła HTD...
Byłbym naprawdę wdzięczny za udzielone rady i pomoc.
Wrzucam jeszcze kilka zdjęć z budowy
Wszystkie wymiary podane są w [mm]

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



Tagi:

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”