Stalowa konstrukcja bramowa |frezarka 1200x800mm| - lubuskie

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mekwion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2015, 17:42
Lokalizacja: Ulm

#11

Post napisał: mekwion » 01 lip 2016, 11:50

Spieszyc sie nie spieszy i bez stresu na spokojnie podchodze do tematu. Mieszkam w Ulm, a rodzine mam w Slubicach i tam przyjezdzam w odwiedziny. To jest czas kiedy moge cos tam sobie sam podlubac, ewentualnie odebrac lub zlecic tematy.

Plazme znalazlem w Sulechowie http://www.4metal.pl i wychodzi 160zl/godzina + 2,5zl/kg konstrukcyjnej, ktora maja u siebie i nie trzeba nic wozic. Uwazam ze cena jest rozsadna.

Wyzarzanie robia w Zielonej Gorze http://hartownia.com za 1,2zl/kg. Maja rozne piece.

No z frezowaniem zobaczymy jak to bedzie. Temat na potem i teraz na zapas raczej nie ma co sie zastanawiac. Ale jezeli bedziesz mial mozliwosci to nie omieszkam sie przypomniec :)
Wymiary konstrukcji nie sa calkiem male, wiec raczej planowanie musialoby sie odbyc na wiekszej maszynie i tutaj bede musial jeszcze poszukac. Na to chwile, z tego jak robilem juz wstepne rozeznanie z planowaniem bedzie problem.
No chyba, ze, ktorys z szanownych forumowiczow wie gdze i wiedza sie podzieli.



Tagi:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#12

Post napisał: dragon44 » 01 lip 2016, 23:47

Coś mi ten Ulm nie pasował w okolicach Słubic, mapa rozwiała wątpliwości ;)

Pana Andrzejczaka polecam ;) Sam odprężałem u nich swoją konstrukcję ;)

Wiem kto w mojej okolicy ma duże maszyny, ale tanio nie będzie. Nie będę robił im reklamy, zwłaszcza, że mogliby Koledze napsuć stalowych nerwów ;) hehehe

A jakie tam będziesz miał wymiary?


Autor tematu
mekwion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2015, 17:42
Lokalizacja: Ulm

#13

Post napisał: mekwion » 02 lip 2016, 18:27

Cala konstrukcja wg projektu bedzie miala wymiary 1200x800x705.
Jest to wysokosc do gornej plaszczyzny bramy i bez dodania wysokosci wibroizolatorow.
Os Z powinno dolozyc okolo 30cm.

Jezeli miales na mysli poszczegolne moduly z mysla o frezowaniu to dla:

- dolna czesc nosna / 300x1200x250 / dla kazdej z 2 sztuk
- podstawa pod brame / 120x800x210 / dla kazdej z 2 sztuk
- brama / 200x1200x200 / tutaj tylko podstawa bedzie miala 200 schodzac sie ku gorze do 120

Moze sie okaze zaraz ze to wcale nie takie duze elementy i masz w piwnicy maszyne? :))


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#14

Post napisał: dragon44 » 02 lip 2016, 20:27

hehehe, nie ma tak dobrze xP ale chodzi mi po głowie metr na metr, ale to nie prędzej niż za rok. Graty leżą już pół roku to i jeszcze trochę poleżą ;) Póki co muszę ogarnąć elektrowrzeciono do pierwszej i sterowanie do drugiej ;)


Autor tematu
mekwion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2015, 17:42
Lokalizacja: Ulm

#15

Post napisał: mekwion » 02 lip 2016, 21:01

Reasumujac...
dokoncze projekt i wtedy jeszcze raz bede prosil o sugestie.
Nastepnie zlece ciecie i przyjdzie pospawac.
Co potem to zobacze jak bede stal z czasem.

p.s.
ci z lubska co wspomniales...jakiego rzedu moglby byc to koszt (+/-) jezeli chodzi o planowanie? I jakie doswiadczenia z nimi masz?
No i na ta chwile jakim polem roboczym dysponujesz i czy jestes w stanie dziabac w alu?


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#16

Post napisał: dragon44 » 02 lip 2016, 22:06

Na tą chwilę to w niczym nie dziubie ;p Muszę elektrowrzeciono ogarnąć, bo patent z dorabianymi wkręcanymi oprawkami w wał silnika się nie sprawdził. Odkręcają się. Jak ogarnę temat (tydzień - dwa) to będę miał pole 400x500x230. Link do frezarki . W alu nie będzie problemu ;) W międzyczasie robię sterowanie do drugiej maszyny. Gdyby nie nieodparta chęć oglądania dwóch piłkarskich potentatów siedziałbym właśnie i projektował sterowanie. Tym razem zrobię projekt elektryki, bo szukanie kabli po omacku to przechlapana sprawa, tym bardziej, że ta ma z trzy razy więcej peryferiów. Myślę, że do końca wakacji ją odpalę. A co do tamtej firmy, to napiszę Ci na PW po meczu ;)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#17

Post napisał: bartuss1 » 02 lip 2016, 22:17

Uwazam ze cena jest rozsadna.

widze ze rozsądnie monza Cię w wała zrobić
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
mekwion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2015, 17:42
Lokalizacja: Ulm

#18

Post napisał: mekwion » 02 lip 2016, 22:44

bartuss1 pisze:Uwazam ze cena jest rozsadna.

widze ze rozsądnie monza Cię w wała zrobić
Napisz cos wiecej i konkretniej jezeli juz postanowiles sie wypowiedziec.
To co napisales nie sprawia dobrego wrazenia i tym samym wplywa negatywnie na poziom rozmowy.
Nie chce wprost pisac, ze piszesz jak prostak.
Wiec?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#19

Post napisał: bartuss1 » 03 lip 2016, 09:25

oczywiście ze nie sprawia dobrego wrażenia i o to chodziło.
160zł za godzinę cięcia na plazmie to trochę dużo, zwłaszcza jesli będą wycinane jakies elementy do plotera, czyli nie będzie ich dużo, a operator wszystko zmieści na jednym arkuszu. No chyba że zastosujesz sobie kilkanaście różnych grubości detali.
Ciekawe np czy w takiej blaszce o grubości 20mm nie będzie skosu - czasami trzeba pytac o jakość zanim się powie znalazlem tam i siam za tyle i tyle i nie jest tak źle ...
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
mekwion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2015, 17:42
Lokalizacja: Ulm

#20

Post napisał: mekwion » 03 lip 2016, 10:22

Dziekuje za konstruktywna wypowiedz.
Masz bardzo duzo racji w tym co piszesz i o ile o jakosci ciezko mi byloby cos powiedziec to oplacalnosc takiej operacji przekalkulowalem pod siebie, ze moglbym zaplacic. Tym bardziej ze ciecie powinno max w 1 godz. sie zmiescic.
Wiesz ja biore rozne czynniki pod uwage i naturalnie jestem swiadomy, ze troche moge doplacic do tzw. ceny rynkowej, ale wszystkiego nie mozna miec. Jestem, ze tak powiem z doskoku i logistyczna czesc jest dla mnie tez wazna. Dlatego to tez biore pod uwage, nie tylko cene.

Ale nie to jest moim najwieszym probelmem. Czytam watki i zasiewaja one we mnie coraz wiecej ziren niepewnosci co do pomyslu na konstrukcje...
https://www.cnc.info.pl/topics60/ploter ... 246,40.htm
w tym watku kolega zastosowal plyte traserska, ja akurat na to nie moge sobie pozwolic i automatycznie nasuwa sie pytanie co w zamian??
Podejmowanie decyzji to brutalna sprawa, tym bardziej, ze jak juz podejmiemy decyzje to musimy byc jej pewni, gdyz za ta decyzja beda szly pieniadze i szkoda byloby je wywalic na smietnik.

Jako alternatywa dla mojej konstrukcji przyszla mi konstrukcja UHPC...

Wg informacji od producenta jest to UHPC po modyfikacjach wykorzystywany komercyjnie do produkcji maszyn "betonowych". Opatentowny i wraz lista "wsadu" potrzebna do zalewania.
Na stronie z reszta surowo zabrania sie dodawania czegokolwiek innego niz sam producent scisle zaleca.

Link do sklepu gdzie mozna zaopatrzyc sie w detalu:
http://www.moertelshop.com/NANODUR-Zeme ... tig-kaufen

Link strony producenta:
http://durcrete.de/technische-daten-nanodur/

do form mozna wlozyc przefrezowane i splanowane plaszczyzny aluminiowe lub (tak mi sie wydaje) przyciete gotowe plyty od http://gleich.de , ale te maja tolerancje dla plaskosci 0,80mm !!!

Co o takim rozwiazaniu myslicie?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”