Zakup frezarki do drewna MDF-u

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

Zakup frezarki do drewna MDF-u

#1

Post napisał: artur1981 » 02 cze 2016, 18:45

Witam szanownych kolegów,
chciałbym kupić frezarkę 3 osiową do prac w drewnie (buk) i w MDF- ie
Mam już jedną frezarkę spawaną z profili stalowych którą sam wykonałem, ale o małym polu roboczym i chciałbym coś większego.
Obecnie mam możliwość pozyskania środków z UP więc budżet na nowy sprzęt około 21 tyś.
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/frezarka-grawerka-cnc ... ml#thumb/8
jak Wam się wydaje warte tych pieniędzy?
Czy ewentualnie ktoś z forum miałby jakąś frezarkę zaproponować o polu roboczym około 50 x 80 cm Z 10-15 cm

Artur



Tagi:


CinekX0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 228
Rejestracja: 18 paź 2014, 21:36
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: CinekX0 » 03 cze 2016, 10:33

Moim skromny zdaniem to trochę za tęga maszyna do mdfu - zakładając że tylko to będziesz robił.
Skoro masz doświadczenie w budowie maszyn to się nie zastanawiaj tylko profile aluminiowe lub blach cięte laserem i skręcać! Za mniejsze pieniądze złożysz wtedy ploter.

Na giełdzie jest takie cudo do kupienia:
https://www.cnc.info.pl/topics17/rama-n ... htm#550384

Jeżeli tylko masz gdzie to wstawić, i myślisz poważnie o zarobkach to może warto mieć większą i włożysz całe płyty MDF itp :wink:

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#3

Post napisał: syntetyczny » 03 cze 2016, 11:38

CinekX0 pisze:Moim skromny zdaniem to trochę za tęga maszyna do mdfu - zakładając że tylko to będziesz robił.
Moim zdaniem się nie znasz kolego. Moim zmartwieniem raczej byłby system mocowania materiału do stołu. Podciśnienie, czy łapy?Do form 3D?Za mało informacji moim zdaniem.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: artur1981 » 04 cze 2016, 08:35

Może faktycznie do mdf- u za solidna i może w tych pieniądzach pokusić się o większe pole z ruchomą bramą.
Powoli składam elementy na nową stalową spawaną maszynkę i napewno będzie ze stałą bramą ale z dofinansowania z UP niestety tego nie wykonam dlatego założyłem ten temat, żeby dogadać się z kimś kto zajmuje się wykonywaniem maszyn.
Na zakup z dofinansowania z UP potrzebna będzie faktura. Na chwilę obecną potrzebuję zebrać dane czego mogę się spodziewać w tych pieniądzach do MDF- u i twardego drewna.
Chciałbym się dogadać z producentem maszyn.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 04 cze 2016, 21:44

20 tys za frezarke, wiekszą i bardziej ? eee
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: artur1981 » 05 cze 2016, 08:57

bartuss1 pisze:20 tys za frezarke, wiekszą i bardziej ? eee
bartuss1 a co mógłbyś mi zaproponować w przybliżonych pieniądzach?
około 20 tyś ma być faktura dla UP, co będzie, a czego nie będzie to już osobny temat- kwestia dogadania.

artur

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#7

Post napisał: bartuss1 » 05 cze 2016, 13:04

ta z linka to taka troche pi***a bankprintowa, bardziej do metali kolorowych, a drewienko i mdfy przy tzw okazji.
inaczej robi se maszynke typowa do obróbki drewna i pochodnych a a inaczej taką jak wyzej.
o chociazby dla przykładu jeden z paszczaków z mojej stajni hehe



albo taki



a może cos totalnie prostego z małym zetem?



kluczowa rolę odgrywa sterowanko z napędami, no i wrzeciono, reszta to mechanika i jej rozwiązanie.
20 tys to z reguly połowa ceny za taką maszynke, ktora po miesiącu sie nie rozleci.
no ale nie ma złotego środka, albo godizsz sie na jakies warunki albo kupujesz byle co, byle taniej.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: artur1981 » 05 cze 2016, 13:47

a co powiecie o tych maszynkach z Sosnowca MegaPlot
http://allegro.pl/frezarka-cnc-3d-usb-m ... 21345.html

na forum chyba kilka osób ma takie maszyny czy możecie coś o nich pozytywnego powiedzieć?

bartuss1 ta z linku XMD32 kosztuje niecałe 20 tyś- ona naprawdę do niczego się nie nadaje?

zainteresowała mnie także model wyższa XMD46 ma dużo większe pole robocze które w przyszłości będzie do wykorzystania.
link: http://allegro.pl/ploter-frezujacy-mega ... 21335.html

co sądzicie o maszynach z MegaPlotu?
na chwilę obecną spokojnie pole robocze 80X70 cm z XMD32 wystarczy, ale XMD46 ma dużo większe pole robocze bo aż 120x180 cm, a nie jest koszmarnie droższa od 32. Czy ktoś z forum miał przyjemność pracować na obydwóch modelach? czy XMD46 nie jest czasami wiotka i lepiej kupić maszynkę o mniejszych gabarytach- to praktycznie te same konstrukcje


Artur

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 05 cze 2016, 14:08

no to kup se ktoregoś chinczyka i nie zawracaj gitary, chinczyk zawsze będzie tanszy, ale czy jakosciowo lepszy? śmiem wątpić.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

#10

Post napisał: artur1981 » 05 cze 2016, 15:07

na chwilę obecną dostałem jedną ofertę/wycenę z określonymi parametrami od kolegi producenta maszyn z forum. Widać mało producentów jest zainteresowanych wykonywaniem maszyn w przedziale 20-30 tyś zł.
Napisałem jeszcze maila do producenta maszyn Kimla zobaczymy co mi odpowiedzą.

w sumie masz rację Polska produkcja zawsze będzie lepsza niż Chińczyk. Nie ma to jak pracować na zamontowanych w maszynie Polskich prowadnicach czy szynach HIWIN, Polskich wrzecionach, Polskich łożyskach liniowych, nic nie równa się z Polskimi sterownikami i płytami, jeszcze jak są do maszyny założone Polskie silniki krokowe i Polskie krańcówki, a to wszystko jest karmione z Polskich zasilaczy to do takiej maszyny nie ma się co przyrównać. Takie Polskie maszyny są napewno kilka klas lepsze i wytrzymalsze niż to Chińskie badziewie.
Nie chcę w takim razie Chińskiej maszyny skoro mówisz że to taki badziew to odpuszczam sobie MegaPlot i szukam dalej wykonawcy solidnej maszyny do drewna i MDF- u.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”